Advert
sandalye fabrikası karabük

Karabük Belediyesi Ne Zaman Uyanacak

Her yağmur yağışında yol kenarları, binaların alt katları su basması ile karşı karşıya kalırken, mağdur olan vatandaşlar dertlerini nereye anlatacaklarını bilemiyor.

Karabük Belediyesi Ne Zaman Uyanacak
Bu içerik 5118 kez okundu.

Her yağmuryağışında yol kenarları, binaların alt katları su basması ile karşı karşıya kalırken, mağdur olan vatandaşlar dertlerini nereye anlatacaklarını bilemiyor.

Geçtiğimiz Günlerde yine yağış biraz fazla olmuş ve bir çok binanın alt katlarını su basmıştı. Hatta bir çok binanın logarının aynı gidere bağlanması sonucu logar taşmaları nedeniyle lağım suları bile binaların alt katlarını basmıştı. Binalara iskan ruhsatı verilirken yeteri kadar inceleme yapılıp yapılmadığı sorgulanırken Karabük Derin Haber olarak Karabük Belediyesinin bu konuda açıklama yapması gerektiğini vurgulamıştık

.

İşte yine aynı manzara bir iki gündür biraz yağmur yağdı ve böyle oldu.

 Karabük'te etkili olan yağmur sonrası bazı binaları su bastı. 
Karabük'te son bir haftadır aralıklarla devam eden yağmur sonrası bazı binaları su basarken, apartmanda mahsur kalan vatandaşlar ise iş yerlerine gitmek için binanın önüne dizdikleri tuğlarla çıkabildi.
Gece yarısı etkili olan ve metrekareye 20.3 kilogram yağışın düştüğü Karabük'te etkili olan yağmur sonrası 75. Yıl Mahallesi 114. Sokak'ta bulunan İkra Apartmanını su bastı. Zemin katta bulunan bazı evlere kadar su girerken, apartmanın girişi de yaklaşık yarım metre su ile dolunca apartman sakinleri mahsur kaldı. Sabah evlerinden çıkıp işe gitmek isteyen vatandaşlar su ile dolan apartman girişinden dışarı çıkamayınca, koydukları tuğlalarla sorunlarına çare buldu. Evleri su altında kalan, Karabük Üniversitesi öğrencilerinden Onur Erdil, evde 3 arkadaş olarak kaldıklarını söyleyerek, “Geçtiğimiz günlerde yine aynı sorun yaşandı. Dün akşam yine su bastı. Her yağan yağmurda aynı sıkıntıyı yaşıyoruz. Eşyalarımız tamamen su altında kaldı. Şu an diğer arkadaşlarımızın yanında kalıyoruz” dedi.
 

23 GÜNDE 106.7 KİLOGRAM YAĞIŞ DÜŞTÜ 
Öte yandan, Karabük'e son bir hafta içinde metrekareye 56.8 kilogram yağış düşerken, son 23  günde kent genelinde metrekareye düşen yağış miktarı ise 106.7 kilogram olarak ölçüldü. Uzun yıllara bakıldığından Mayıs ayında yağış miktarının 56.2 kilogramı geçmediği Karabük'te bu yılın Mayıs ayında 23 günlük ortalamada 106.7 kilogram yağış düştü. Geçmiş yılların ortalaması bakımından bu yıl iki katı fazla yağış alan Karabük'te yağışların hafta boyunca kısa süreli olarak devam edeceği öğrenildi. 

yağmur karabük belediyesi rafet vergili su basması karabük bina kontrolü karabük derin haber karabük haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı