Advert
sandalye fabrikası karabük

SAKEM kursları için imzalar atıldı

Safranbolu Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezinde açılacak olan kurslar için protokol imzalandı.

SAKEM kursları için imzalar atıldı
Bu içerik 1589 kez okundu.

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Yılmaz’ın imzaladığı protokol kapsamında Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezinde 2016 – 2017 Eğitim Öğretim yılında çeşitli kurslar açılacak.

İmza töreninin ardından konuşan Milli Eğirim Müdürü Muhammet Yılmaz; “  Yaygın eğitim kapsamında Safranbolu Belediye Başkanlığının ve halk eğitim merkezi Müdürlüğünün birlikte yapmış olduğu çalışmalara bu yıl bir yenisini daha ekliyoruz. Burada temel hedefimiz yetişkin insanlarımızı hem sosyal ve kültürel faaliyetler açısında geliştirmek hem de hem de meslek edindirme kursları ile becerilerini arttırmak temek hedef olacaktır. Bu yıl bir de meslek edindirme kursların daha da ağırlık vereceğiz. Ben böyle güzel bir çalışmaya imza attığı için Sayın belediye başkanımıza teşekkür ediyorum kurslarımızın hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi

Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezinin 8 Şubede çalışmalarına ara vermeden devam ettiğini dile getiren Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy ise; “ Safranbolu Belediyemizin halkımıza yönelik yaygın eğitim kursları SAKEM çatısı altında çalışmalarını yürütmekte olduklarını söyledi.

Aksoy şöyle devam etti; ” Çalışmalarımızı çeşitli paydaşlarla yapmaktayız.  Bu çalışmaların en yaygın olanı Milli Eğitim Müdürlüğü, halk Eğitim Merkezi ile yaptığımız paydaşlık anlaşmalarıdır.  Bunun yanında İş-Kur, Ceza ve tevkif Evleri, Üniversitemiz e diğere Kamu Kurum ve Kuruluşları ile de çeşitli çalışmalarımız olmakta. Bu gün Safranbolu Belediyemiz ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında SAKEM kurslarının düzenlenmesi hususunda mevzuatın emrettiği protokol imzalandı ve kurslarımız inşallah hızlı bir şekilde açılacak. 2016 – 2017 Eğitim öğretim dönemindeki hedefimiz, 220 civarında kurs ile 4500 civarında kursiyere ulaşmaktır. Belediyemizin 8 şubesinde bu çalışmalar devam edecek. Bununla birlikte 9 ve 10. Şubeler ile ilgili çalışmalarımızın da devam ettiğini belirtmek isterim. Desteklerinden dolayı Milli Eğitim Müdürümüze ve halk Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum. Yine değerli kaymakamımıza ve Sayın Valimize de teşekkür ediyorum. Safranbolu halkı SAKEM kursları ile hem zamanını verimli geçirecek hem evlerine bir kazanç sağlayacaklar aynı zamanda da soyut olmayan kültür mirasını SAKEM ile birlikte korumuş olacak. Açacağımız kurslara destek veren tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyor hayırlı olmasını diliyorum.”

İmza töreninde Safranbolu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sezai Öztaş, Belediye başkan Yardımcıları Kamil Temel ve Hüseyin Bilicioğlu ve SAKEM Koordinatörü Münevver Esen’de hazır bulundu.

sakem kursları için protokol imzalandı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı