Advert
sandalye fabrikası karabük

KOSGEB Başkanı Biçer'den Müjde. Başvurular 30 Mayıs'ta Başlıyor

KOSGEB, KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı ile “Bilişim Teknolojileri KOBİ’lerinin, Geliştirilmesi”, “Hızlı Büyüyen KOBİ’lerde Kapasite Geliştirme” ve “KOSGEB Destekli Girişimlere İvme” isimli üç yeni çağrı daha yayınladı.

KOSGEB Başkanı Biçer'den Müjde. Başvurular 30 Mayıs'ta Başlıyor
Bu içerik 2368 kez okundu.

Karabük’te bir ziyaret gerçekleştiren Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Recep Biçer, işletmelere KOSGEB desteklerinden faydalanma çağrısında bulunarak,”Bu sene bütçemiz geçen yıla göre 3 kat arttı. Bu sevindirici bir hadise bizim ve işletmeler için" dedi. 
KOSGEB Başkanı Recep Biçer, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Karabük’e geldi. İlk olarak Karabük Valisi Orhan Alimoğlu’nu ziyaret eden Biçer, daha sonra Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’ı ziyaret etti. 
Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Özcan'ı da ziyaret eden KOSGEB Başkanı Recep Biçer, burada yaptığı konuşmada, işletmelere ne kadar çok destek verebilirlerse ülkeyi o kadar çok kalkındırmış olacaklarını söyledi.
"BÜTÇEMİZ 3 KAT ARTTI"
‘Daha Fazla Ne Ne Yapılabilir’ anlamında saha ziyaretlerinin olanca hızıyla devam ettiğin belirten Biçer, "Hükümetimizin güzel destekleri var. Sonuçta biz kaynağı hazineden alıyoruz. Bu sene bütçemiz geçen yıla göre 3 kat arttı. Bu sevindirici bir hadise bizim ve işletmeler için. Bunu yerli yerinde kullandırmak gerekiyor. Bunun içinde istişare anlamında neyi nasıl yapabiliriz?, özellikle yörelere özgü destekler geliştirebilir miyiz? sektöre özgü yeni destekler getirebilir miyiz? diye çalışmalarımız sürüyor. Dinamik bir KOSGEB, dinamik bir destek modeli üzerine sürekli çalışıyoruz. Türkiye genelinde yaklaşık 3 milyon civarında KOBİ var ve bu 3 milyon civarındaki KOBİ’mizi desteklemeye, ölçek atlattırmaya, Türkiye ekonomisine, istihdamına ve ihracatına katkıda bulunmaya gayret ediyoruz. Yereldeki paydaşlarımızın ne düşündüğü, hangi desteklere ihtiyaçları olduğu bizim merkezde yaptığımız çalışmaları yerelde yani yerinde bir şekilde tespit etmiş oluyoruz.” dedi.

İŞTE 30 MAYIS'TA BAŞLAYACAK YENİ DESTEKLER

KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında 3 ayrı çağrıdan oluşan yeni destek paketi KOBİ’lere 300 Milyon TL daha destek verecek.

KOBİGEL KOBİ Gelişim Destek Programı’na yönelik projesini hazırlayan KOBİ’ler,  projelerinin kurul tarafından kabul edilmesi durumunda destek alma hakkını kazanacak.

Başvurular 30 Mayıs–1 Temmuz 2016 tarihleri arasında elektronik ortamda yapılacak

KOSGEB
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı