Advert
sandalye fabrikası karabük

Prof. Dr. Uysal, Gazeteciler gününü kutladı

AK Parti Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, “Basın mensupları, vatandaşın darbeye karşı refleks oluşturmasını sağlamıştır” dedi.

Prof. Dr. Uysal, Gazeteciler gününü kutladı
Bu içerik 904 kez okundu.

AK Parti Karabük Milletvekili, Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkan Vekili Prof.Dr. Burhanettin Uysal, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.
“21 Ekim 1860 tarihinde Türkiye de ilk fikir gazetesi olan Tercüman-ı Ahval gazetesinin Agah Efendi ve İbrahim Şinasi tarafından ilk özel fikir gazetesinin çıkarılmıştır. Ülkemizde 21 Ekim, Gazeteciler Basın Bayramı olarak kutlanmaktadır” diyerek mesajına başlayan Uysal, sözlerini şu şekilde devam ettirdi;
“15 Temmuz gecesi, milletimizi bilgilendiren basın mensuplarımız, hain darbe girişiminin başarısız olmasında önemli rol almışlardır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın çağrılarını milletimize ulaştıran basın mensupları, vatandaşın darbeye karşı refleks oluşturmasını sağlamıştır.
Özgür, tarafsız ve ilkeli olarak çalışan gazeteciler, kamuoyu için en faydalı meslek gruplarının başında gelmektedir. 
Karabük ilimizde zaman mefhumu gözetmeksizin, Basın Yayın kuruluşlarında fedakârca çalışarak ülkemizdeki, bölgemizdeki ve ilimizdeki gelişmeleri, halkımızla paylaşma yolunda emek harcayarak, kamuyu yönetenler ile yönetilenler arasında köprü görevi gören; İlimiz ve ilçelerimizin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminde aktif görev alarak emek harcayan, tüm kıymetli basın mensuplarımızın 21 Ekim Gazeteciler Gününü kutlar, meslek hayatlarındaki başarılarının devamını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

karabük burhanettin uysal 21 ekim dünya gazeteciler günü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı