Advert
sandalye fabrikası karabük

Tertip Komitesi Başkanı Ünal "Herşeye Rağmen Oldukça Başarılıydı"

Ankara'da düzenlenen 3. Karabük Günleri etkinliğinin yetersiz kalması şeklindeki bazı vatandaşların eleştirilerini dile getiren haberimizin ardından açıklama yapan Tertip Komitesi Başkanı Cumhur Ünal ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi.

Tertip Komitesi Başkanı Ünal
Bu içerik 2220 kez okundu.

KARABÜKLÜLER VAKFINDAN AÇIKLAMA

Karabüklüler Vakfı tarafından Ankara’da düzenlenen 3. Karabüklüler günü  ile ilgili organizasyon konusunda yaptığımız “Organizasyon Geçer Not Alamadı” başlıklı haberimiz üzerine, Organizasyon Komitesi  Başkanı Cumhur Ünal Karabük Derin Haber’e bir açıklama yaptı.

Karabük Derin Haber sitemiz sahibi Sait Alıcı ile bir süre sohbet eden Karabük eski milletvekili ve organizasyon komitesi başkanı Cumhur Ünal, bu kadar eleştiriyi komite olarak hak etmediklerini, aylar öncesinden çalışmalara başladıklarını ve Karabük tanıtım günlerinin en iyi şekilde gerçekleşmesi için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi.

Ünal açıklamasının devamında ; "Altı ay öncesinden bu organizasyon için çalışmalara başladık. Elimizden ne geliyorsa yapmaya gayret gösterdik.  Vakfımızda telefon kaydı olan herkese SMS yoluyla ulaşmaya ve davet etmeye çalıştık.  Hatta Karabük ili genelindeki insanlara bile duyuru yapıp ulaşmaya gayret gösterdik. Sosyal paylaşım sitelerinde yayınladık. Karabük ve Safranbolu başta olmak üzere ilçelerimizdeki tüm esnafları ürünleri ile katılmaları için davet ettik. Bedava yer vermeyi taahhüt ettik. Ancak bir çoğu gelmemeyi tercih ettiler.Ankara Büyükşehir Belediyesinin bütün imkânlarını kullandık” dedi.

Cumhur Ünal açıklamasının devamında “Kızılay gibi Ankara’nın işlek caddelerine pankart veya afiş asmadığımız doğrudur. Çünkü asamadık. Bulabildiğimiz her boş bilboardı değerlendirdik. Ankara Büyük Şehir Belediyesi Genel Sekreterliğindeki hemşehrimiz bu konuda elinden gelen gayreti gösterdi. Zira daha öncesinden buradaki bilboard vb yerler başka kişiler tarafından kiralanmıştı. Boş yer yoktu. Altını kendi tanıdıklarına çıkardılar eleştirileri tamamen asılsızdır. Zira biz orada 1000 tane lokum dağıttık. Alan gitti. Kime çıktı kime çıkmadı tespiti mümkün değildi. Biz kameralar çekip yaptığından temsili olarak hiç tanımadığımız, gariban, fakir gördüğümüz 3-4 kişiye orada bilerek altın olan kutuları verdik ki, açtıklarında altın çıksın ve tv kameraları haber proğramlarında yayınlamak için çekim yapsın istedik. Pazar günü ise hem hava yağışlıydı hemde Ak Parti'nin kongresi nedeniyle araba ile kimseyi o alanın etrafına almadılar. Bu da doğal olan son gün içen beklediğimiz kalabalığa ulaşmamızı engelledi.” şeklinde açıklamasını sürdürdü.

Tertip Komitesi Başkanı Cumhur Ünal katılım ve stantlarda vatandaşların yetkili bulamaması ile ilgili olarak yapılan eleştirilere de “mevsimsel olarak Mayıs ayı bu tür organizasyonlara katılımın en düşük olduğu dönemdir. 19 Mayıs ve arkasından hafta sonunun birleşmesi nedeniyle bir çok vatandaşımız Ankara’daki tanıtım günlerine gelme yerine, birkaç günü fırsat bilip, ailelerinin yanına, memleketlerine veya tatil yörelerine gitmeyi tercih etmiş olabilir. Bizim görevimiz organizasyonu yapmaktı. Bunu da en iyi şekilde yapmaya çalıştık. Açılan standlarda, yetkililerin ya da üst düzey görevlilerin durmaması organizasyon komitesinin kusuru değildir. Gelmeyen, stand açmayan esnafımıza organizasyon komitesi ne yapsın? Elbette ki geçmiş yıllarda İstanbul’da yapılan tanıtım günleri ile kıyaslanamaz. Zira İstanbul’da Ankara’nın 4 katından fazla yöremiz insanı yaşıyor. Yine de her şeye rağmen katılımın oldukça yüksek olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Bizde sorumlu gazetecilik ilkemiz gereği, yaptığımız görüşmeyi ve yapılan açıklamayı aynen yayınladık.

 Düsturumuz; elbetteki zaman zaman eleştiriler yapacağız ancak yaptığımız eleştiri ve haberlere karşılık muhataplarınca yapılan her açıklamayı da yayınlarız. Ne hakaret ederiz ne de eleştireyim derken birbiri ile karıştırılan hakaret içerikli yorumlara müsaade ederiz. Bilinmelidir ki, biz herhangi bir grup, zümre veya fikrin ne yanındayız, ne de uzağındayız. Kamu yararı gördüğümüz her haberi değerlendirir satırlarımızda yer veririz. Bizim için asıl olan "Vatandaşın Dediği" dir.

Bu organizasyon ile ilgili ne öncesinde, ne sırasında ne sonrasında hiç bir maddi talep ve beklenti  içerisinde olmadık olmayızda. Bu internet haber sitesini açmamızın amacı ne para kazanmak ne siyasi yada başka bir beklenti içinde olmaktır. Tamamen bağımsız olduğumuzun bilinmesini kamu oyuna deklere ederiz.  Yayın ekibi olarak düşüncemiz tüm vatandaşlarımız özgürce görüşlerini ve eleştirilerini yazabilsinler noktasındaydı. Ancak bir kaç kişinin yorum yazma yerine hakaret vari yazıları nedeniyle bugünden itibaren yapılan yorumları kontrol edip sonra yayınlamayı uygun gördük. Tüm Karabük Derin Haber okurlarına saygılarımızla. 

 

Önceki Haberimizi Okumak İçin Tıklayınl

 

karvak mehmet ali şahin cumhur ünal ankara büyük şehir belediyesi karabüklüler vakfı safranbolu lokumu lokum altın dağıtımı karabük derin haber karabük haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Yeşil Eflani     0000-00-00 Ben aşağı yukarı bütün tanıtım günlerine giderim. Ama Vakfın yaptığı bu organizasyon gibisini hiç görmedim. Bir il ancak bukadar güzel anlatılır. Safranbolu sokağı, yeniceli orman işçileri, mandası, cam terası, eşşekle buday taşınan su değirmeni, Selender evi, Karabük'ün gururu offortcuları, Eskipazar'ın niyazi helvası, eflaninin bandıması, ovacığın dübek taşı ve keşkeği, Üniversitesi, Karabüksporu, belediyeleri, kardemiri, Valiligi, ticaret odası, esnafı..ne ararsanız hepsi ve daha
Plaka 18     0000-00-00 AKM'de bugün Çankırı Tanıtım Günleri vardı. Ancak itiraf edeyim biz bu işi Karabük gibi yapamıyoruz. Adamlar bu işin Nasıl yapılacağını biliyor. Tebrik ederim Karabük
Murat KOCAMAN     0000-00-00 Karabukumuzun yetiştirdiği ender siyaset duayenlerinden ve Karabük il ve ilçelerine büyük hizmetler yapan Sayın Cumhur ÜNAL beyfendinin tekrar siyasete aktif rol alarak Milletvekılı olarak gormek istiyoruz.
Real Karabük     0000-00-00 Admin lütfen birazcık ilkeli ol. Kimse burdan hakaretvari yorum yapmadı. Gerçek şu ki tanıtım gününün sadece ilk gününe gelip asılsız haber yapmak vicdanen yanlıştır. Saygılarımızla (Siteyi tam incelemeden yorum yapmamanızı tavsiye ederiz. Aşağıdaki link deki haberi okursanız ilk gün değil cumartesi günü nerede ise tüm öğleden sonra orada olduğumu anlarsınız. Bu arada vakfın açıklamasını koyduk onuda siteden okuyunuz.) http://www.karabukderinhaber.com/haber/108/ankara-akmde-bugun-son-gun.html
Yasar Turten     0000-00-00 Sayin Vekilimize Katılıyorum. Çok özveri ile yapılan çalışmaları yakından izledim . Halkın az Katılımından dolayi Tertip komitesi başarısız sayilamaz. Yapılan hazırlıklar geceli gunduzlu özveri ile yapılan çalışmanın arka planı bence çok başarılı idi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı