Advert
sandalye fabrikası karabük

Millilerimiz Avrupa Tekvando Şampiyonasında İkinci Oldu.

AVRUPA TEKVANDO ŞAMPİYONLARININ KOÇU KBÜ’DEN. TEKVANDO TÜRK MİLLİ TAKIMI AVRUPA ŞAMPİYONASINDA İKİNCİ OLDU

Millilerimiz Avrupa Tekvando Şampiyonasında İkinci Oldu.
Bu içerik 2837 kez okundu.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şakir Bezci’nin antrenörlüğünü yaptığı Türkiye Milli Takımı, İsviçre’de düzenlenen Avrupa Tekvando Şampiyonası’nda 2 altın, 3 gümüş ve 2 bronz madalya ile 47 ülke arasında ikinci sırayı alarak büyük başarıya imza attı. 
Avrupa Tekvando Birliği (ETU) tarafından 22’inci kez düzenlenen Avrupa Tekvando Şampiyonası, 47 ülkeden 387 sporcunun katılımıyla bu yıl İsviçre’nin Montrö şehrinde 20 Mayıs tarihinde gerçekleştirildi.
Şampiyonada Yrd. Doç. Dr. Şakir Bezci’nin başarılı öğrencilerinden Servet Tazegül üst üste 5. kez Avrupa Şampiyonu olarak kırılması zor bir rekor elde etti. Şampiyonada Türkiye’yi başarıyla temsil eden sporculardan İrem Yaman da altın madalyanın sahibi oldu. Diğer sporcular Nur Tatar, Nafia Kuş, Yunus Sarı gümüş ve Rukiye Yıldırım ile Zeliha Ağrıs ise bronz madalya kazandı. 
Tekvando Federasyonu Teknik Kurul Üyesi, Milli Takım Antrenörü ve Karabük Üniversitesi Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Bölüm Başkanı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Şakir Bezci elde edilen başarıdan büyük gurur duyduğunu ifade etti. 
Yrd. Doç. Dr. Şakir Bezci tekvando camiasında hem elde ettiği başarılarla hem de adının verildiği “merdiven tekniği” ile tanınmakta. Bezci’nin ilk olarak Ankara Şampiyonasın’da daha sonra Türkiye ve uluslararası şampiyonalarda defalarca yaptığı hareket, başka sporcular tarafından da yapılmaya başlanınca tekvando camiasında “Şakir Bezci Tekniği” olarak adlandırıldı.

tekvando şampiyonası tekvando hocası KBÜ Tekvando şakir bezci KBÜ karabük derin haber karabük haber karabuk haber Avrupa Tekvando Şampiyonası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı