Advert
sandalye fabrikası karabük

Bu Kez de Bir Mahkeme Kararı

Karabük'ün konuşulan gündem maddesi ZÜBÜK'ün kim yada ne olduğuna ilişkin Karabük Derin Haber 'in sorusuna bilgi akışıda devam ederken bu kez de bir mahkeme kararı bize ulaştı.

Bu Kez de Bir Mahkeme Kararı
Bu içerik 2219 kez okundu.

Karabük Derin Haber olarak bir süredir Karabük'te konuşulan ve herkesin birbirine sorduğu ZÜBÜK lafını sütunlarımıza taşımamızın ardından, okurlarımızdan çeşitli yorum ve bilgiler de gelmeye devam ediyor. Biz Karabük Derin Haber olarak gelen bu bilgileri hergün sütunlarımıza taşımaya devam ediyoruz. 

30 Mart ........ tarihli manşet haberimizde ‘...................................................’ başlıklı haberimiz içerisinde yer alan olayda 22 Yıllık ........  ...... .....'yı döven ................... .....................na 2. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından 1 yıl 8 ay hapis cezası verildi. Diğer taraftan aynı olayla ilgili gazetemizde çıkan habere istinaden............... ...............  tarafından Gazetemiz aleyhine Asliye Hukuk Mahkemesine açılan tazminat davası da reddedildi. ASLİYE Ceza Mahkemesinin yazılı hükmüne göre,”Sanık ...... ..........’nun üzerine atılı kasten yaralama suçunu işlediği tüm dosya kapsamına göre anlaşılmakla müsnet suçtan eylemine uyan 5237 sayılı TCK.nun 86/1. Maddesi gereğince suçun işleniş biçimi, meydana gelen zarar, sanığın kastının ağırlığı, amaç ve saiki dikkate alınarak taktiren ve teşdiden 1 yıl 6 Ay hapis ile cezalandırılmasına katılanda oluşan kırığın hayat fonsiyonlarına etkisi dikkate alınarak sanığa verilen cezanın 5237 sayılı TCK. Nun87/3. Maddesi gereğince takdiren 1/3 oranında artırılarak 2 Yıl Hapis cezası ile cezalandırılmasına sanığın duruşmadaki iyi hali lehine takdiri indirim nedeni sayılarak 5237 sayılı TCK .nun 62/1 maddesi uyarınca cezasında takdiren 1/6 oranında indirim yapılarak 1 Yıl 8 Ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi” Mahkeme daha sonra sanığın daha önce kasıtlı bir suçtan mahkum olmaması yeniden suç işlemeyeceği yönünde tutum ve davranışları itibarı ile Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Taraflar İtiraz ve Temyiz yoluna da başvurabiliyorlar.

İşte bize ulaşan bir mahkeme kararı haberi. Kasten adam yaralama suçundan 1 yıl 8 ay mahkumiyet kararı. Bizler Karabük Derin Haber olarak şimdilik mahkeme kararındaki kişinin ismini kapatıyoruz. 

Her sunduğumz belge ve yazı biraz daha bu ZÜBÜK'ün kim olduğu konusunda bizlere ışık tutarken artık okurlarımız da şu mu? bu mu diye hem bizlere hem kendi kendilerine sormaya başladılar. Çok ilginçtir ki herkesin kafasında canlandırdığı bir ZÜBÜK var.

Yarın yeni bir belgeyi tekrar haberimize devam edeceğiz.

Dünkü haberi okumak için tıklayınız.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı