Advert
sandalye fabrikası karabük

Karabük Üniversitesi Öğrencilerinden 1.453 Ünite Kan

- KBÜ'DEN İSTANBUL'UN FETHİNİN YIL DÖNÜMÜNE, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN BİR GÜNDE 1.453 ÜNİTE KAN BAĞIŞI

Karabük Üniversitesi Öğrencilerinden 1.453 Ünite Kan
Bu içerik 3681 kez okundu.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) ve Türk Kızılayı işbirliğinde düzenlenen kampanyada öğrenciler, İstanbul'un Fethi'nin 563. yıl dönümü dolayısıyla bir günde bin 453 ünite kan bağışında bulundu. 
KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, ''1 dakika için harekete geçin'' sloganıyla düzenlenen kampanyaya öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiğini söyleyerek, üniversite olarak toplumu bilinçlendirmek adına güzel işler yaptıklarını belirtti.
Rektör Polat, kan bağışı kampanyasını gelenekselleştirdiklerini dile getirerek, "Her yıl bahar aylarında toplu kan verme etkinliği gerçekleştiriyoruz. Bu yıl isabet oldu ve bin 453 ünite kan toplandı. Güzel bir tesadüf oldu. 'Bir kan bir can kurtarır' derler. Umarım üniversite olarak bin 453 cana şifa oluruz" dedi.
Kızılay'ın destekleri sayesinde önemli bir işi başardıklarını dile getiren Prof. Dr. Polat, "48 sedye hiç boş kalmadan faaliyet gösterdi. Çevre illerden ekip desteğiyle üniversitemize geldiler. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu ekip işi ve karşılıklı. Biz kan verecek doneleri buluyoruz onlar ekipleri temin ediyorlar. Her yıl bu kampanyamızı gerçekleştireceğiz" ifadesini kullandı.

KBÜ Karabük Üniversitesi Karabük Üniversitesi Öğrencileri Karabük Üniversitesi Kan Bağışı Karabük Kan bağışı Refik Polat karabük derin haber karabük haber karabuk haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?