Advert
sandalye fabrikası karabük

“Sınırların Ötesindeki Türklerin Yaşamı”

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Uluslararası İlişkiler Kulübü tarafından "Sınırların Ötesindeki Türklerin Yaşamı" adlı konferans düzenlendi.

“Sınırların Ötesindeki Türklerin Yaşamı”
Bu içerik 835 kez okundu.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Uluslararası İlişkiler Kulübü  tarafından "Sınırların Ötesindeki Türklerin Yaşamı" adlı konferans düzenlendi.

Fen Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen konferansta konuşmacı olarak yer alan Başbakanlık Müşaviri Sadettin Kılıç dünyanın 155 farklı ülkesinde vatandaşlarımızın yaşadığını belirterek pek çoğunun iyi konumlara yükseldiklerine dikkat çekti.

Uzun yıllar yurtdışında yaşadığını söyleyen Kılıç, yurt dışına ilk çıkan Türklerin Almanya’ya işçi sıfatıyla ve bir yıl sonra ülkelerine geri dönme şartıyla götürüldüğünü belirtti. Günümüzde vatandaşlarımızın neredeyse ayak basmadığı coğrafyanın kalmadığını aktaran Sadettin Kılıç, gittikleri yerlere kendileri ile birlikte güzel şeyler de götürdüklerini kaydetti. Kılıç, eskiden işçi olarak sınır ötesine giden Türklerin artık işveren, akademisyen, sanatçı, sporcu, yazar, yönetmen ve siyasetçi olarak hayatlarını sürdürdüklerini de belirterek yaptığı sunumda sınır ötesindeki Türklerin AB ülkelerine oranı, Federal Almanya’daki Türklerin göçmen sorunları, sınırın ötesindeki Türklerin başarıları hakkında bilgiler verdi.

Konferansın sonunda Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. İsmail Şahin ve Yrd. Doç. Dr. Umut Kedikli, Başbakanlık Müşaviri Sadettin Kılıç’a günün anısına hediye takdim etti.

KBÜ ULUSLARARASI İLİŞKİLER KULÜBÜ TÜRK SINIR YAŞAM KONFERANS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı