Advert
sandalye fabrikası karabük

Âşık Geleneğinin Müzikleri Seslendirildi

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Edebiyat Kulübü tarafından düzenlenen "Âşık Müziği Sunumu ve Dinleti" programında halk şairleri olarak da bilinen ünlü Âşıklar konuşuldu ve Âşık geleneğinden seçkin örnekler seslendirildi.

 Âşık Geleneğinin Müzikleri Seslendirildi
Bu içerik 1679 kez okundu.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Edebiyat Kulübü  tarafından düzenlenen "Âşık Müziği Sunumu ve Dinleti" programında halk şairleri olarak da bilinen ünlü Âşıklar konuşuldu ve Âşık geleneğinden seçkin örnekler seslendirildi.

Edebiyat Fakültesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Tekin, Gazi Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sevilay Çınar, Dilara Kayacı, İlahiyat Fakültesi Okutmanı Can Doğan, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Enver Kapağan etkinlikte yağtığı konuşmada geçmişin bilinmesi gereken ürünleri arasında en önemli dallardan birinin de müzik olduğunu söyledi.

Gazi Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sevilay Çınar da yaptığı sunumda âşık sanatçıları, kullandıkları malzemeleri, âşık müziğinin kaynakları ve âşık müziği hakkında genel bilgiler verdi.

Okutman Can Doğan şefliğinde, Gazi Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sevilay Çınar ve Dilara Kayacı ise aşık müziği örnekleri ile müzik dinletisi sundular.

Programın sonunda konuşan İlahiyat Fakültesi Okutmanı Can Doğan programda farklı bölümlerden öğrencilerin bir araya geldiğini söyleyerek, müziğin disiplinler arası bir çalışma olduğuna dikkat çekti.

KBÜ AŞIK GELENEĞİ MÜZİK DEVLET KONSERVATUARI TÜRK MÜZİĞİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı