sandalye fabrikası

Kapatılan FETÖ okullarına Yatırılan Öğrenci Paraları İade Edilecek

769 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile FETÖ okullarına ve Yurtlarına yatırılan öğrenci paralı iade edilecek.

Kapatılan FETÖ okullarına Yatırılan Öğrenci Paraları İade Edilecek
Bu içerik 9245 kez okundu.
Advert

FETÖ PDY terör örgütüne bağlı özel öğretim kurum ve kuruluşları, kurs, dershane, öğrenci yurtları ve pansiyonların kapatılmasının ardından, bu kurum ve kuruluşlara para yatıran öğrencilerin ve ailelerin yatırdıkları paraların durumu merak ediliyordu.

6 ocak 2017 tarihinde Resmi Gazete de yayımlanan 769 sayılı Kanun Hükmündeki kararnameye göre devlet kapatma tarihinden sonraki dönemler için bu dersane, yurt, pansiyonlara yatırılan peşin ödemeleri iade edecek. Böylece öğrenci ve ailelerin mağduriyeti giderilmiş olacak.

işte resmi gazetede yayımlanan hali:

Değişiklik hükümleri

MADDE 6 – (1) 15/8/2016 tarihli ve 670 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 5 inci maddesinin beşinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir;

“(5) Borçların ödenmesinde, kamu idarelerine ödenmesi gereken vergi, resim, harç, fon kesintisi, pay gibi borçlar, çalışanların sigorta primleri, rehinli alacaklar, enerji, iletişim ve su kullanım borçları, çeşidine bakılmaksızın beşyüz Türk Lirasını geçmeyen borçlar ve diğerleri şeklinde sıralama esas alınır. Kapatılan özel öğretim kurum ve kuruluşları, kurs, dershane, öğrenci yurtları ve pansiyonlara avans veya peşin ödeme şeklinde kapatma tarihinden sonraki dönemler için ifa edilmiş olan öğrenim ve barınma bedelleri, yukarıda belirtilen sıraya tabi tutulmaksızın iade edilir.”

fetö okulları fetö yurt ve pansiyonlar fetö para iadesi fetö öğrenci para iadesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kübra     2017-05-13 Hangi tarihte alınacak yatırılan ücretler ?Yeni öğrenim dönemi başlayacak bu durumdan dolayı bitçok aile zor durumda
Sezer     2017-05-03 5 ay falan oluyor dilekçeyle başvurmuştuk ama hala ses yok.
Aysegul     2017-04-19 Hani nerde baslandimi odemelere
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardemir 3 Nisan Kutlama Mesajı
Kardemir 3 Nisan Kutlama Mesajı
Başbakan Açıkladı Hayal Gerçek Oluyor
Başbakan Açıkladı Hayal Gerçek Oluyor