Advert
sandalye fabrikası karabük

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yemek düzenlendi

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla düzenlenen yemeğe katıldı.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yemek düzenlendi
Bu içerik 873 kez okundu.

Karabük Gazeteciler ve İletişim Derneği (KGİD) tarafından düzenlenen yemekte, kurucu üyelerin yanı sıra çalışan gazetecilere plaket takdim edildi.

Çok sayıda basın mensubunun yer aldığı yemekte, gazeteciler günü ile ilgili kısa bir açıklama yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Yapmış olduğunuz meslek bir ülkenin kaderini bir akşamda başka yöne çevirebilecek, bir şahsın gelişimini sağlayabilecek, bir yazıyla bunları gerçekleştirebilecek, ikinci güç olarak dünyada kabul edilebilen bir grupsunuz. 15 Temmuz akşamı, bir çalışan medya mensubu, bir telefon bağlantısıyla bir ülkenin kaderini tamamen değiştirdi. Belki o telefon bağlantısı yapılamasaydı o cesaret örneğini gösteremezdi. Beklide bu toplantılarımız gerçekleşmeyecekti veya çok sıkıntılı günlerden geçecektik. Bir şehrin, bir ülkenin kaderini değiştiren bir grup yerel basın, görsel ve gazetecilik sahibi olabilmek ve bunları idare edebilmek gerçekten çok güç ve güçlükler içerisinde herkes mücadelesine devam ediyor. Bunları destekleyecek unsurların eksik olduğunu, devletten reklam gelirleri, ilan gelirleri olsun bir hayli az olduğu çok sıkıntılı bir süreç içerisinde çalışmaların devam ettiğini görmekteyiz. Konuşmasında Osman bey dedi ki; bizim bize yakışan bir lokalimiz olması gerekli dedi. Ben buna içtenlikle katılıyorum. Şu anda bulunan arkadaşlarımızın sayısı 75 kişi falan ama Karabük’teki medyada çalışan arkadaşlarımızın toplam sayısı 180 bildiğim kadarıyla. Burada eksiklerimiz oluyor, birlikteliğimiz olmuyor. Herkesin fikir ayrıcalığı olabilir, herkesin değişik görüşleri olabilir ama en azından bir Çalışan Gazeteciler gününde bir arada olmak farklı bir şeydir bir gün bile böyle birlikteliği sağlayabilirseniz” ifadelerinde bulundu.

TOKİ ile olacak taleplerinizde çok daha başarılı olursunuz veya Belediye ve Valilik ile isteklerinizde çok daha başarılı olursunuz. TOKİ problemi çok rahatlıkla çözülebilir. Önce bu problem nasıl çözülebilir diye hep beraber oturup bunu çok güzel istişare etmeliyiz ve biz devletin üzerinden bazı yükleri alarak bu problemi en hızlı şekilde çözebiliriz. Nasıl mı derseniz, şu anda TOKİ bir arazi bulduğu zaman o arazinin maliyeti bedava değil. TOKİ oranın maliyetlerini tekrardan binaların üstüne rakam olarak koyup taksitlere ilave ediyor. Bu da hemen hemen bir daire fiyatları %15, %20 takribi eden rakamları biz nasıl çözeriz. Buyurun cemiyet olarak gelin, ben size şöyle bir öneride bununayım. Şu anda biz Aydınlıkevler Mahallesinde 300 dönüme yakın bir yer kamulaştırıyoruz ve TOKİ buraya emeklilere ev yapacak. Fazla bir rakam tutacağını sanmıyorum. 180 kişinin böyle bir talebi varsa 5.000 lira ile 10.000 arası bir peşinat yapar. TOKİ’ye deriz ki biz bu kadar metre kare alanını gazeteciler olarak burayı kamulaştırıyoruz veya Belediyemiz bize yardımcı olacak, kamulaştıracak. Bizim arazimiz hazır, bize ev yapar mısınız ve ben kesinlikle TOKİ’ye yaptıracağıma canı gönülden inanıyorum” dedi.

10 Ocak Salı akşamı  KGİD tarafından verilen yemeye Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Taner Soylu, Karabük TSO Başkanı Tuncay Özcan ve ADD Karabük Şube Başkanı Osman Natıroğlu  katılım yaparken, dernek kurucu üyelerinden Karabük Gündem, Karabük Net haber, Karabük Haber, Karabük Meydan Haber, BRTV, Haber Sancak ve Yenice gazetelerine katkılarından dolayı plaket takdim edildi.

Gecede çalışan gazeteciler adına Zafer Acar (Programcı), Nimet Soylu (Gazeteci) ve Ahmet Özler’e (AA, Gazeteci) birer plaketle günün anlamı gereği ödül verilirken özel mansiyon ödülleri Osman Natıroğlu, Ayrtekin Kuş ve Osman Çetinkaya’ya verildi.

 

 

kgid çalışan gazeteciler günü yemek kutlama plaket gazeteciler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı