Advert
sandalye fabrikası karabük

Talat Yılmaz'ın Kardemir Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliğinde İlginç Nokta

Talat Yılmaz'ın Kardemir Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliğinde İlginç Nokta şaşkına çevirdi.

Talat Yılmaz'ın Kardemir Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliğinde İlginç Nokta
Bu içerik 5221 kez okundu.

Talat Yılmaz'ın Kardemir Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliğinde İlginç Nokta şaşkına çevirdi.

Talat Yılmaz geçtiğimiz yıl haziran ayında Kardemir Bağımsız Yönetim Kurulu üyeliğine Yönetim Kurulu kararı ile seçilmişti. Seçilmesinin ardından Kardemir'de en etkin gruplardan olan Yolbulan grubundan Kardemir Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yollbulan ile akrabalık bağı olması tartışmalara ve çeşitli yorumlara sebep olmuştu.

Talat Yılmaz ve Mustafa Yolbulan arasında kayınbirader-enişte akrabalık ilişkisinin olması özellikle borsada işlem gören anonim şirketlerin  bağımsız yönetim kurulu üyelerinin denetim ve yatırımcıyı koruma adına yasal zorunluluğu olması, bu akrabalık bağı açısından soru işaretleri oluşturabileceği şeklindeki fikirler genişçe ortaya konmuş ve özellikle ETİKLİK açısından değerlendirilmişti.

Karabük Derin Haber olarak sayın Talat Yılmaz ile o tarihte yaptığımız görüşmede ise, sayın Yılmaz, yasanın açık olduğunu, Sayın Mustafa Yolbulan ile aralarındaki enişte-kayınbiraber akrabalık ilişkisinin, yasanın akrabalık bağı kapsamına girmediğini ifade etmişti.

Her ne kadar akrabalık bağı açısından yasal zorunluluk kapsamına girmemekle birlikte, Kardemir Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi  Talat Yılmaz'ın dün hisselerinin tamamını sattığına ilişkin KAP (kamuyu aydınlatma platformu)nda yer alan bir ayrıntı bu nasıl bağımsızlık sorusunu akıllara getirdi. 

KAP ta yer alan hisse satış açıklamasının altında yer alan Furkan Metal San. LMT ŞTİ firmasını biraz araştırmaya kalktığımızda Ticaret Sicil Gazetesinde bir türlü bulamadık. Bilgi edinebilmek için aradığımız İstanbul Ticaret Odası'ndan ise KAP açıklamasında yer alan firma, adres ve isim bilgilerinin kendilerinde yer almadığı bilgisi tarafımıza belirtildi. 

KAP açıklamasında yer alan telefon numarası ile ulaşmak istediğimizde ise, Furkan Metal San. LMT ŞTİ Talat Yılmaz adına belirtilmiş olan telefon numarasını aradığımızda telefonu açan kişinin  YOLBULANLAR diye cevap vermesi BU NASIL BAĞIMSIZLIK! şeklinde hayret uyandırdı.

işte ilginçliğin belgesi

talat yılmaz kardemir yolbulan talat yılmaz kardemir bağımsız yönetim kurulu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı