Advert
sandalye fabrikası karabük

Karabük’ün Çeşitli Bölgelerinde Sokak Hayvanlarına Kuru Mama Bırakıldı

Kışla mücadele ekibi ile vatandaşlara 7/24 hizmet veren Karabük Belediyesi, kötü hava koşullarında sokak hayvanlarını da unutmadı.

Karabük’ün Çeşitli Bölgelerinde Sokak Hayvanlarına Kuru Mama Bırakıldı
Bu içerik 889 kez okundu.

Kışla mücadele ekibi ile vatandaşlara 7/24 hizmet veren Karabük Belediyesi, kötü hava koşullarında sokak hayvanlarını da unutmadı.

Karabük Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, havaların soğuması nedeniyle beslenme sorunu yaşayan sokak hayvanları için belirlenen bölgelere kuru mama bıraktı. Karabük Belediyesi ildeki Sokak Hayvanları ve Geçici Hayvan Bakım Evi’nde barınan hayvanların üşümemeleri ve karınlarının doyması için faaliyetlerini sürdürüyor. İş başında olan ekipler düzenli bir şekilde cadde ve sokakları dolaşarak, köpek ve kedilerin yoğun olduğu bölgelere kuru mama bırakıyor. Yoğun kar yağışı sonrası sokak hayvanlarının beslenme sorunu yaşadıklarını, bu nedenle belirli noktalara hazır kuru mama bıraktıklarını belirten Belediye Veteriner Hekimi Selim Korkmaz yaptığı açıklamada; “Karabük Belediyesi olarak barınaktaki hayvanların yanı sıra sokakta yaşayan hayvanların da beslenmesi, özellikle kış dönemlerinde çalışmalarımız arasında yer alıyor. Belirli mahallelerimizde yapılan beslenme ve su odaklarımız mevcut. Bu alanlara günlük mama takviyesi yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

KARABÜK BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARI MAMA HAVA KOŞULLARI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?