Advert
sandalye fabrikası karabük

Safranbolu'dan Halep'e Yardım Tırı

Safranbolu belediyesi’nin destekleri ile yağmur yardımlaşma derneği’nin her hafta düzenli olarak topladığı ve Safranbolu’lu vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği yardım kampanyası devam ederken Halep’te ki kardeşlerimize bir tır daha yola çıktı.

Safranbolu'dan Halep'e Yardım Tırı
Bu içerik 716 kez okundu.

Bir Tır Daha Yola Çıktı

Safranbolu Belediyesi’nin Destekleri ile Yağmur Yardımlaşma Derneği’nin Her Hafta Düzenli Olarak Topladığı ve Safranbolu’lu Vatandaşların da Yoğun İlgi Gösterdiği Yardım Kampanyası Devam Ederken Halep’te ki Kardeşlerimize Bir Tır daha Yola Çıktı.

Misak-ı Milli Demokrasi Meydanında düzenlenen törene Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, İlçe Müftüsü Hasan Güneş, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.

Programda konuşan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, bunun hem dinimizin gereği hem de insanlık görevimiz olduğunu söyledi.

Karabük ve Safranbolu’muzun hatır bilir bir memleket olduğunu dile getiren Aksoy, şöyle konuştu; “Nerede bir ihtiyaç olduğunu duysa anında oraya karınca kararınca hatta biraz daha ağır yük altına girerek yardım malzemelerini ulaştırmaya gayret ediyor. Geçtiğimiz yıllarda hatırlıyorum Van’da bir deprem olmuştu, anında buradan bütün yardım tırlarımız gitti. Yine ülkemizin herhangi bir yerinde benzeri bir afet yaşandığında Karabük ve Safranbolu’muz anında bu yarayı sarmaya koştular. Değerli müftümün belirttiği gibi yılbaşından bu yana Halep’te ki bu çağrıya bölgemiz çok sıcak bir cevap verdi. Hemen hemen her kurum bu çağrı hususunda üzerine düşen vazifeyi yerine getirdiğini düşünüyorum. Safranbolu Belediyesi olarak Hayır Çarşımız ve Yağmur Derneğimiz eliyle bugüne kadar tam 8 tır malzeme gönderdik. Bu hususta Zehra Söylemez hanımefendinin çok yoğun gayretleri var, Allah ondan razı olsun. Onunla beraber çalışan kent konseyi yine üniversitemizin değerli öğrencileri hep beraber bu koşuşturmanın içine girdiler. Şimdide müftülüğümüz eliyle din görevli kardeşlerimizin eliyle derlenmiş olan yardım malzemesini gönderiyoruz. Allah öncelikle bu yaptığımız hayır hasenatı kabul eylesin, sonrasında da bu hasenatı yaparak üzerimizde ki vazifeyi hayırlı eylesin. Yardımların toplanmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 Safranbolu Kaymakam’ı Murat Bulacak ise “Ne yazık ki özellikle de Müslüman dünyasında sıkıntılar bitmiyor. Bu bir imtihandır. Böyle zamanlar bizim vazifemiz, dinimizin gereği kardeşin kardeşe yardım etmesi, o acıyı, o sıkıntıyı, o derdi paylaşmasıdır. Safranbolu’lu hemşerilerimizin desteğiyle yardımlar toplanmış ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimize gönderiliyor. Ben bütün emeği geçenlere teşekkür ediyor Allah razı olsun diyorum” dedi.

Konuşmalarının ardından İlçe Müftüsü Hasan Güneş’in yaptığı duanın ardından yardım tırı Halep’e yola çıktı.

Safranbolu karabük yardım tırı halep belediye yardımlaşma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı