Advert
sandalye fabrikası karabük

KARABÜK'TE FETÖ DURUŞMALARI BAŞLIYOR 108 İDDANAME KABUL EDİLDİ

15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ PDY örgütü kapmasında tüm Türkiye'de olduğu gibi Karabük'te de başlayan operasyonlar ile çok sayıda kamu görevlisi hakkında adli işlem başlatılmıştı. KARABÜK'TE FETÖ DURUŞMALARI BAŞLIYOR

KARABÜK'TE FETÖ DURUŞMALARI BAŞLIYOR 108 İDDANAME KABUL EDİLDİ
Bu içerik 6799 kez okundu.
Advert
15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ PDY örgütü kapmasında tüm Türkiye'de olduğu gibi Karabük'te de başlayan operasyonlar ile çok sayıda kamu görevlisi hakkında adli işlem başlatılmıştı. 
Başta Bylock haberleşme programı olmak üzere çeşitli kriterlere göre  FETÖ PDY terör örgütü ile üyelik, mensubiyet (ilişkili), iltisak (birleşmiş), irtibat (bağlantı), aidiyet (ilişkinlik) bulunduğu iddia edilen kişiler ve kamu görevlileri hakkında adli işlem başlatılmıştı.
KARABÜK'TE FETÖ DURUŞMALARI BAŞLIYOR
FETÖ PDY soruşturması kapsamında haklarında adli işlem başlatılan kişiler ve kamu görevlileri ile ilgili iddanameler hızlı bir şekilde hazırlanırken kabul edilen iddianamelere ilişkin davalar da görülmeye başlanıyor.
Haklarında adli işlem başlatılan 2 avukat ile ilgili ilk duruşmanın 17 şubat tarihinde yapılmasının ardından 8 Martta ikinci duruşma yapılacak.
Karabük Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Fatih Ağca dan edinilen bilgilere göre şu ana kadar 171 şüpheli hakkında ağır ceza mahkemesinde dava açıldı. Açılan davalardan 108 adet iddaaname kabul edilirken diğerlerinin değerlendirmesi devam ediyor.
Şu ana kadar 16 Karabük Üniversitesi olmak üzere, 2 avukat, 2 asker, 70 polis, 31 öğretmen, 19 adliye ve cezaevi görevlisi ile diğer vatandaşlar hakkında dava açıldığı öğrenildi.
Duruşmaların aleni olacağı ve vatandaşların dava duruşmalarını takip edebileceği öğrenildi.
FETÖ Mahkeme Karabük Duruşma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı