Advert
sandalye fabrikası karabük

Nüfus Müdürlüğünden 26 Şubat uyarısı

Karabük İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ertuğrul Atalı, referandumda oy kullanacak seçmeni uyardı.

Nüfus Müdürlüğünden 26 Şubat uyarısı
Bu içerik 848 kez okundu.

Karabük İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ertuğrul Atalı, referandumda sandığa gidecek seçmeni adres bilgileri hakkında uyarılarda bulundu.

26 Şubat 2017 Pazar günü saat 17.00’da askından indirilecek olan seçmen askı listelerinde ismi bulunmayan veya adresini güncellemek isteyenler ile özellikte üniversite öğrencilerinin oy kullanımında sıkıntı yaşamamak içi bizzat nüfus müdürlüğüne müracaat etmelerini istedi. 
İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ertuğrul Atalı, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan anayasa değişikliği halk oylamasında seçmenlerin sıkıntı yaşamaması için hafta sonları da dahil olmak üzere hizmet verdiklerini söyledi.
Atalı, seçmen listelerinin askıdan indirileceği 26 Şubat 2017 tarihinin son gün olduğunu kaydederek, “Bu kapsamda yapılan müracaatlarda kişilerden; elektrik, su, telefon, doğalgaz abonelik sözleşmesi veya faturası, noterden tasdikli kira sözleşmesi gibi belgeleri ibraz etmeleri istenecektir. Söz konusu belgeler incelenecek, bir engel olmaması halinde adres beyanı tescil edilecektir. Öğrenci olup, seçmen niteliği taşıyan ve öğrenim gördükleri yerleşim birimlerinde oylarını kullanmak isteyen öğrencilerin öğrenim gördükleri okuldan, o okulun öğrencisi olduklarına ve yurt müdürlüklerinden yurtta kaldıklarına ilişkin belgeleri ibraz etmeleri istenecektir. 26 Şubat 2017 Pazar günü saat 17.00’da askından indirilecek olan Seçmen Askı Listelerinde ismi bulunmayan veya adresini güncellemek isteyen vatandaşlarımız ve öğrencilerimizin konuya gerekli hassasiyeti göstererek il ve ilçe Nüfus Müdürlüklerine başvurularını bekliyoruz” dedi.

Karabük Referandum Evet Hayır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı