Advert
sandalye fabrikası karabük

Dombra Ozan SULTANBEKOV’dan Milletvekili UYSAL’a Ziyaret

Dombıra şarkısının söz yazarı ve bestekarı Halk Müziği Sanatçısı Ozan arslanbek SULTANBEKOV, AK Parti Karabük Milletvekili Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkan Vekili Prof. Dr. Burhanettin UYSAL ile bir araya geldi.

Dombra Ozan SULTANBEKOV’dan Milletvekili UYSAL’a Ziyaret
Bu içerik 626 kez okundu.

Dombıra şarkısının söz yazarı ve bestekarı Halk Müziği Sanatçısı Ozan arslanbek SULTANBEKOV, AK Parti Karabük Milletvekili Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkan Vekili Prof. Dr. Burhanettin UYSAL ile bir araya geldi.

Halk Müziği Sanatçısı Ozan Arslanbek SULTANBEKOV: “Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ı Rektörlüğü döneminde Karabük Üniversitesi’nde ziyaret etmiştim. Üniversite kampüsünü gezmiş ve Ay Yıldızlı Stadyumdan çok etkilenmiş hayran kalmıştım. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleriyle Çerkez Karaçay Cumhuriyeti Nogay Bölgesine Kültür Merkezi yapma fikri ortaya çıkınca, projeye ilham kaynağı Karabük Üniversitesi Ay Yıldızlı Stadyumu oldu. Projeyi Karabük Üniversitesi Ay Yıldızlı Stadyumundan etkilenerek, ‘Biz Türkler hep at üstünde yaşan bir medeniyet olduğumuz için.’ At Nalı şeklinde hazırladık. Sayın UYSAL, Bize ilham oldu eminim ki başkalarına da başka konularında ilham oluyordur. İnanıyorum ki; Başarılı bir Rektörlük görevinden sonra Milletvekilliği döneminde de Karabük ve Türkiye’ye hayırlı hizmetler yapmaya devam edecek.” dedi. AK Parti Karabük Milletvekili Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkan Vekili Prof. Dr. Burhanettin UYSAL: “Böyle anlamlı bir projeye katkı sunmuş olmak beni ziyadesiyle mutlu etti. Ziyaretlerinden de ayrıca mutlu oldum. İnşallah Kongre Merkezi yapılır ve bize de yerinde görmek nasip olur.” dedi. Ozan SULTANBEKOV, Milletvekili GÜNDOĞDU ve Milletvekili UYSAL, önce Karabük Üniversitesi Ay Yıldızlı Stadyum için hazırlanmış tanıtım filmini izlediler, sonrada Kültür Merkezi projesini incelediler.

UYSAL DOMBIRA SULTANBEKOV KARABÜK ÜNİVERSİTESİ KBÜ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?