Advert
sandalye fabrikası karabük

Ücretli Öğretmen Alımında Torpil İddiası

Karabük Milli Eğitim Müdürlüğünce ücretli öğretmen alımında ilahiyat fakültesi mezunlarından torpil iddiası

Ücretli Öğretmen Alımında Torpil İddiası
Bu içerik 6615 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda kadrolu öğretmenlerin yanısıra ihtiyaca göre sözleşmeli ve ücret karşılığı öğretmen alımı da yapılmaktadır.

Kadrolu ve sözleşmeli öğretmen atama ve alımları Milli Eğitim Bakanlığı’nca yapılmakla birlikte ücretli öğretmen alımı il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından yapılmaktadır.

Ücretli Öğretmen alımlarında öncelik sıralaması ise;

Eğitim Fakültesi ve Teknik Eğitim Fakültesi Mezunları ve bu fakültelerden mezun olup Yüksek Lisans yapan, KPSS’de yüksek puan alan ya da daha önce Başarılı bir şekilde Ücretli Öğretmenlik yapanlar ilk atanacak grupta yer almaktadır.

Eğitim Fakülteleri dışında kalan 4 Yıllık eğitim veren fakülteler, Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikasına sahip öğretmen adayları ve daha önce Başarılı bir şekilde Ücretli Öğretmenlik yapanlar ikinci sırada atanacak grupta yer almaktadır.

4 Yıllık Fakültelerin dışında kalan 2 Yıllık eğitim veren Meslek Yüksek Okullarından mezun ve daha önce Başarılı bir şekilde Ücretli Öğretmenlik yapanlar üçüncü sırada atanacak grupta yer almaktadır.

Emekli Öğretmenler şeklindedir.

KARABÜK’TE ÜCRETLİ ELEMAN ALIMINDA TORPİL KIYAĞI MI YAPILDI?

İLAHİYAT FAKÜLTESİ MEZUNLARI TEPKİLİ

Karabük Derin Haber istihbarat servisine gelen bazı şikayet ve yakınmalarda öncelik sıralamasına riayet edilmediği öne sürülüyor.

İddialara göre Karabük Milli Eğitim Müdürlüğü bu yıl İmam Hatip Okullarının ihtiyacı için ücretli öğretmen alımı yaptı. Yapılan alımlara çok sayıda müracaat oldu. Bu müracaatların içerisinde oldukça fazla İlahiyat Fakültesi mezunu olmasına ve öncelik hakkının onlarda olmasına rağmen iki yıllık ilahiyat mezunlarından ücretli öğretmen alımı yapıldı. Bu alımı duyan bazı İlahiyat Fakültesi mezunları ise “öncelik hakkı bizim olmasına rağmen neden iki yıllık okul mezunu alımı yapıldı?  Araya birileri mi girdi? Rica ve Torpil burada da mı işledi? Karabük Milli Eğitim Müdürlüğü bu konuda bize tatminkâr bir açıklama yapmalıdır” şeklinde tepki gösterdiler.

karabük milli eğitim karabük imam hatip karabük ihaliyat ilahiyat fakültesi mezunları karabük ücretli öğretmen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
herkes işini yapsın     2017-09-17 öğretmenlik eğitim fakültesi mezunu öğretmenlik formasyonu olanların yapması gereken bir meslektir.kasap terzilik yapamaz.
azmi     2017-02-26 iki yıllık mezunlar da bu ülkenin evladı diil mi 2 yıllık mezun diye ekmek parası kazanamayacaklar mı?
Tuncer Alper     2017-02-24 ve bu adamlar gelecek neslimize ahlakı anlatacak kul hakkını anlatacak dini anlatacak!!!!!!! dün fetocu şerefsizlerin soru çalmalarına bugün ilahiyatçıların üç kuruş için torpil rüşvet ve kıyakçılığına şahit oluyoruz yarın neler olacak allah bilir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı