Advert
sandalye fabrikası karabük

Hem Daire Başkanlığı Hem Hocalık mı?

Karabük Üniversitesinde bazı daire başkanlarının aynı zamanda derslere de girerek çifte kazanç elde ettiği iddia ediliyor.

Hem Daire Başkanlığı Hem Hocalık mı?
Bu içerik 11433 kez okundu.

Karabük Üniversitesinde bazı daire başkanlarının aynı zamanda derslere de girerek çifte kazanç elde ettiği iddia ediliyor.

Karabük Üniversitesi’nin eğitim kalitesinin arttırılması gerekliliği kamuoyunda sürekli konuşuluyor. Rektör Prof. Dr. Refik Polat zaman zaman yaptığı açıklamalarda “Karabük Üniversitesi Ekolünü oluşturmak benim ilk hayalimdir. Eğitim kalitesi ile mezun olan ve ileride hem ülkemizin hem de dünyanın çeşitli yerlerinde girdikleri ve yaptıkları işler ile Karabük Üniversitesi mezunuyum sözünün ekol haline gelmesini istiyorum” demişti.

Eğitim Kalitesi’nin artırılması, Karabük Üniversitesi’nin akademik kadrolarının bilgi, beceri ve eğitim yetkinliği çok daha iyi hocalar ile doldurulması ve sayılarının arttırılması noktasında bir beklenti oluşmuştu.

Ancak bazı iddialara göre Karabük Üniversitesi’nde bazı daire başkanları onca iş yoğunluğu yanında aynı zamanda derslere de giriyor. Böylece hem mevcut görevinin maaşını alırken, hem de girdiği dersler nedeniyle ikinci bir ücret alıyor. Böylece çifte gelir elde etmiş oluyor.

Yasal olarak daire başkanlarının derslere girip giremeyecekleri, derslere girdiği iddia edilen daire başkanlarının aynı zamanda akademisyen olup olmadıkları bilinmemekle birlikte, ihtiyaç varsa bu derslere eğitim kalitesinin arttırılması açısından bilgi, beceri ve tecrübeli hocalar ile doldurulmasının  çok daha iyi olacağı fikri eğitim camiasında ortak görüş olarak ortaya çıkıyor.

kbü karabük üniversitesi refik polat kbü daire başkanları kbü kalite karabük üniversitesi kalite
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
let go     2017-02-25 Ciddi bir üniversitede bundan çok daha basit bir olay yaşandı personele kurs verilmesi ve bunun para karşılığı yapılması.Sonucunda personel daire paskanı emekli olmak zoruda kaldı
secret smile     2017-02-25 Büyük bir habercilik başarısı.Tabi bide bir vakfa bağlı öğretmenlerin derse girmesi olayı var.
luthern     2017-02-25 piyangoda yasaldır ama dinen haramdır. Bu işlemde yasala olabilir ama kesinlikle etik değil...
muderrris     2017-02-25 Bu haberin dogruluguna ihtimal vermiyorum. Dogruysa cok vahim. Ciddi bir habercilik basarısı tabi dogruysa.Ama dediğim gibi doğruluğuna ihtimal vermiyorum.
prof     2017-02-25 Türkiyeye yönelik bir haber olmuş herkes arayıp birbirine soruyor doğru mu bu haber diye?
Hoca     2017-02-25 Haberin devamı gelecek mi?Kim bu daire başkanları?
akademisyen     2017-02-25 yılın haberi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı