Advert
sandalye fabrikası karabük

Karabük Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Toplandı

Karabük Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası 16. Olağan Genel Kurulu Gündemde ki Maddelerİ görüşerek karara bağladı.

 Karabük Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Toplandı
Bu içerik 4229 kez okundu.

KARABÜK (İHA) - 4-5 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan Karabük Serbest Muhasebeci  ve Mali Müşavirler Odası (KSMMMO) 16. Olağan Genel Kurulu başladı. 
Karabük SMMMO'nun konferans salonunda başlayan genel kurulda açılış konuşması yapan Karabük SMMM Odası Başkanı Hüseyin Eken, “Göreve geldiğimiz günden bu güne  kadar, mesleğimize hizmet etme gayretini hep ön planda tuttuk. Kamu ve ülke çıkarlarını her şeyin üstünde tutan , tüm üyelerine eşit mesafede yaklaşan üyeleriyle barışık, eğitimi mesleğimiz için olmazsa olmaz gören, meslek etiğine önem veren bir anlayışta olduk. Türkiye genelinde sayıları yaklaşık 100 bin, aileleri, çalışma arkadaşlarıyla ise 500 bine ulaşan muhasebe meslek camiasının onurlu çalışanları, bugün ülke ekonomisinin kaydını tutan meslektaşlarımız, ağır iş yükü altında, büyük sorumluluk gerektiren bir zeminde çok zorlu şartlarda yaşam mücadelesi veriyor. Muhasebenin ekonomideki yerinin bir alt kümesi bilgidir. Bilginin hızlı, süratli, doğru, eksiksiz ve zamanında öğrenilmesi,  kullanılması, ilgililere ulaştırılabilmesi biz meslek mensuplarının görevidir. Muhasebe reel ve işleyen ekonominin ayrılmaz bir parçasıdır. Çünkü işletmelerde her türlü bilgi muhasebe tarafından üretilir. Muhasebe departmanının üretmiş olduğu bilgi, işletmenin beynini çalıştıracak bilgilerdir. Biz muhasebeci ve mali müşavirlerin bu görev ve işlevleri yerine getirirken ülke ve yöre sorunları karşısında duyarsız kalmamız mümkün değildir. Günümüz dünya’sında ekonomisi güçlü olan ülkeler söz sahibidir. Bizim gibi gelirinin tamamına yakını iç ve dış borca ve bunların faizlerine giden bir ülkede, işsizlik, eğitim, sağlık, güvenlik gibi temel sorunların çözülmesi mümkün olmadığı gibi ülke sık sık ekonomik krizlere uğramakta ve insanlar yoksullaşmaktadır. Uluslar arası ilişkilerde bile ekonomisi güçlü olan ülkeler bu yönlerini kullanarak bazı ekonomik ve siyasi kazanımlar elde edebilmektedir. Güçlü bir ekonomiye kavuşmak için devletin gelirlerinin artması yanında, harcamalarındaki savurganlığın da düzeltilmesi zorunluluğu vardır.Vergi veren mükellefler ödedikleri vergilerin doğru kullanıldığını gördükçe vergiye karşı olan direncide azalacaktır” dedi.
Eken'in açılış konuşmasının ardından genel kurulun birinci gününde gündemde ki maddeler görüşülerek karara bağlandı.

karabük smmo Karabük Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Karabük SMMM Hüseyin Eken KSMMMO smmo hüseyin eken muhasebeciler karabük muhasebeciler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı