Advert
sandalye fabrikası karabük

AFAD İnatçı Keçileri Kurtardı

Kayalıklarda 2 gündür mahsur kalan keçiler için AFAD ekipleri seferber oldu.

AFAD İnatçı Keçileri Kurtardı
Bu içerik 777 kez okundu.

Karabük’ün Salmanlar köyünde kayalıklarda 2 gündür mahsur kalan keçi sürüsü için AFAD ekipleri seferber oldu. 
Edinilen bilgiye göre, Sezai Yorulmaz geçtiğimiz Cuma günü Salmanlar köyünde otlatmaya çıkardığı 50 civarındaki keçilerden bir kısmının eksik olduğunu fark etti. Çevrede araştırma yapan Yorulmaz, 16 keçinin kayalıklarda mahsur kaldığını fark etti. 2 gün boyunca keçileri kurtarmaya çalışan Sezai Yorulmaz, çabaları sonuçsuz kalınca AFAD ekiplerinden yardım istedi.
Bölgeye giden AFAD ekipleri mahsur kalan keçileri kurtarmak için çalışmalara başladı. Halatla keçilerin bulunduğu alana inen AFAD ekibi kayalıklarda bulunan yavru keçiyi alarak aşağıya indirirken, bu sırada bir başka keçi ise kayalıklardan aşağıya düştü. 

Merdivenle köprü yapıldı
Kayalıkların alt kısmında bulunan ağaçlar kesim motoru ile kesilmesinin ardından ekipler merdiven üzerine tahtalar koyarak köprü yaptı. Köprü daha sonra keçilerin bulunduğu kayalıklara yerleştirildi. Havanın kararması nedeniyle kurtarma çalışmalarına ara verildi.
AFAD İl Müdürü Dr. Gazanfer Erbay, kendilerine 2 gündür hayvanların mahsur kaldığı bilgisinin gelir gelmez olay yerine intikal ederek çalışmalara başladıklarını söyleyerek, “Asıl amacımız canlıları kurtarmak. Köprü yaptık. Havanında kararması nedeniyle hayvanları kurtarma çalışmaları yarın sabahtan itibaren yeniden başlayacağız” dedi.

KEÇİ AFAD İNATÇI FEND KURTARMA DAĞ ÇALILIK ÇOBAN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dikkat! Adınıza Haciz İşlemi Başlatılmış Olabilir
Dikkat! Adınıza Haciz İşlemi Başlatılmış Olabilir
Kaçak Avlanan Avcılara 31 Bin TL Ceza
Kaçak Avlanan Avcılara 31 Bin TL Ceza