Advert
sandalye fabrikası karabük

KBÜ Rektörü Polat'ın Malezya Ziyaretine Masraf Sorusu

Karabük Üniversitesi Rektörü Refik Polat ve beraberindeki heyetinin geçtiğimiz aylardaki Malezya ziyareti çeşitli eleştirileri de beraberinde getirdi.

KBÜ Rektörü Polat'ın Malezya Ziyaretine Masraf Sorusu
Bu içerik 4836 kez okundu.

Karabük Üniversitesi Rektörü Refik Polat Başkanlığında bir heyet geçtiğimiz aylarda Malezya'ya giderek bir dizi temaslarda bulunmuş ve anlaşmalar yapmıştı.

Ziyarette Rektör Prof. Dr. Refik Polat’a, Mühendislik Fakültesi kurucu dekanı ve YÖK Yürütme Kurulu üyesi Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kürtül, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Gökkaya, Safranbolu Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İsmail Rakıp Karaş, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Meryem Çolak, Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Sami Ağaoğlu, Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörü Öğr. Gör. Oya Önalan, Personel Daire Başkanı Lütfü Köm ve Strateji Geliştirme Daire Başkanı Kemal Özeken'in eşlik ettiği Karabük Üniversitesi tarafından kamuoyuna duyurulmuştu.

Karabük Üniversitesi'nden yapılan açıklamada ziyaretin son derece verimli geçtiği ve bir dizi anlaşamalar yapıldığı açıklanmıştı.

MALEZYA ZİYARETİNE İLİŞKİN BAZI SORULAR ÜNİVERSİTE CAMİASI VE KARABÜK KAMU OYU TARAFINDAN TARTIŞMA KONUSU OLDU.

Kamuoyunda konuşulan ve yapılan eleştiriler ise;

Ülkemizin askeri ve siyasal olduğu kadar ekonomik olarak da sıkıntılı zamanlar yaşadığı bu günlerde bu kadar kalabalık bir heyet ile gitmeye gerek varmıydı?

Yapılan anlaşmaların bir çoğu uzaktan imza ile, hatta mail yoluyla bile yapılabiliyor muydu?

Malezya seyahatindeki heyette akademisyenlerin yanısıra idare personel de götürüldü mü?

Bu idari personeller hangi anlaşmalara imza att?

Heyette giden her bölümdeki akademisyenler üniversiteye büyük katkılar sağlayacak hangi anlaşmalara imza attı?

Karabük Üniversitesinin bütçesi belli iken, başta bir türlü çözüme kavuşamayan ayyıldızlı stadın ve kaymaların durdurulması için yapılacak harcamanın yanısıra Üniversitenin ihtiyaçları için yapılacak harcamalar da göz önüne alındığında, Malezya Seyahati için gerçekten iddia edildiği gibi 100-150 bin TL (eski para ile 100-150 milyar lira) yı buldu mu?

Şimdi kamuoyunda konuşulan bu sorular kafaları karıştırırken cevaplarını bekliyor.

kbü karabük üniversitesi refik polat kbü malezya gezisi refik polat malezya gezisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hasan     2017-03-02 Gazeteciligi ayaklar altina alan bir uslubunuz var. Arastirmadan sormadan dayanaksiz kuru iftiraya yonelik haberler hep sizden cikiyo nedense.Bu aralar ozellikle universite yonetimi hakkinda karalama kampayalarinin tarafsiz bir gazetecilik olmadigi asikar. Acaba hangi menfeat pesindesiniz merak ettim dogrusu.
mustafa     2017-03-01 hayırdır bir süredir karabük üniversitesi aleyhine haberler...... (Sayın okurumuz haber sitemizin telefon numaraları ana sayfa künye bilgilerinde var. Kimliğinizi saklamadan gerçekten ve iyi niyet ile merak ettiğiniz konular var ise sorularınıza cevap vermekte mutluluk duyarız. Bu arada istersek IP adresinizi tespit ettirmekte hiç zor değil) Saygılarımızla
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı