Advert
sandalye fabrikası karabük

Çocuklar Her Zaman Gülsün

Safranbolu Belediyesi, Safranbolu Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Safranbolu Belediyesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Hayır Çarşısının paydaşlığında sürdürülen Çocuklar Hep Gülsün adlı yardım kampanyası tanıtım programı Sunar Tülbentçi Öğretmen Evinde yapıldı.

Çocuklar Her Zaman Gülsün
Bu içerik 1326 kez okundu.

Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Bilicioğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler ile SAKEM Koordinatörü Münevver Esen ile Hayır Çarşısı Koordinatörü Zehra Söylemez katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Hasbi Ünal, Safranbolu Belediyesi ve Hayır çarşısı tarafından gerçekleştirilen kampanyalara her zaman destek verdiklerini ve bundan sonra da devam edeceklerini, bu kampanya kapsamında ortaokul ve liselerdeki okul meclis başkanları ile koordineli bir şekilde çalışmaya davam ettiklerini söyledi. Ünal’ın ardından Hayır Çarşısı Koordinatörü Zehra Söylemez, hayır çarşısı tarafından yapılan yarımlar ve faaliyetleri hakkında bir sunum yaptı. Veren elle Alan elin buluştuğu yer olmaya devam eden hayır çarşısının son dönemlerde HALEP’e çok miktarda un, patates, recel, pekmez, bebek bezi, bebek maması gibi yardımların ulaştırıldığını, bu kapsamda bayır Bucaklı kardeşlerimize geçtiğimiz yıl düzenlenen yardım kampanyasının çok ilgi gördüğünü, hayır çarşısının 2013 yılından bu güne kadar 1129 aileye 143. 332 parça muhtelif kıyafet yardımı yaptığını söyledi. Programda son olarak Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Bilicioğlu söz aldı. Toplantının hem Çocuklar hep Gülsün kampanyasının tanıtımı hem de Hayır Çarşısının faaliyetlerinin anlatılması için düzenlendiğini söyledi. Mesai arkadaşları ile daha neler yapılabilir şeklinde istişareler yaptıklarını ve geçtiğimiz yıl Çocuklar Üşümesin adlı kampanyaya Safranbolulu vatandaşların yoğun ilgi gösterdiklerini dile getiren Bilicioğlu, böyle bir toplantı ile bu yardım kampanyasının daha da yaygınlaştırılabileceğini kaydetti.

Hüseyin Bilicioğlu şöyle devam etti; bu kampanyalara ana okullarından ilk okullara, liselerden üniversiteye kadar çok sayıda öğrenci destek veriyor. Bununla birlikte hayır çarşımız yine geçtiğimiz dönemlerde Şanlıurfa’daki yetim çocuklara bir tır dolusu yardımı ulaştırdı. Buradaki çocukların mutlulukları bizleri hayli duygulandırmıştır. Ben bu güzel kampanyanın inşallah çığ gibi büyüyeceğini düşünüyor, desteklerini esirgemeyen Başta Belediye Başkanımız Sayın Dr. Necdet Aksoy beyefendi olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ÇOCUKLAR SEVİNÇ HEYECAN MUTLULUK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?