Advert
sandalye fabrikası karabük

Mart Ayı Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı

Karabük Belediye Meclisi Mart Ayı Toplantısı Karabük Kent Meydanı Nikah ve Konferans Salonunda Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Başkanlığında yapıldı.

Mart Ayı Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı
Bu içerik 1635 kez okundu.

Komisyon raporları ile gündem harici konuların görüşüldüğü toplantıda Şubat ayı toplantısı ile ilgili komisyonlara havale edilen konular görüşülerek karara bağlandı. Plan ve Bütçe Komisyonu ve İmar Komisyonu Raporu ile gündem harici konuların görüşüldüğü toplantıda bazı maddeler incelenmek üzere komisyona havale edildi. Gündem harici konulardan Belediye Meclisinin 01.02.2017 tarih ve 2 nolu oturumunda gündem harici 3. sırada yer alan Zabıta Müdürlüğü’nün 30.01.2017 tarih ve 91-265 sayılı Özel Halk Otobüsü ve Minibüs Fiyat Tarifesi konulu yazısı komisyona havale edilip incelendiğinde; işçilik ve sigorta maliyetleri, akaryakıt zamları, önceki yıllarda yapılan artış oranları ve 2016 yılı enflasyon rakamları dikkate alınarak ilgili odaların temsilcileriyle istişare yapılarak Karabük Belediyesi denetiminde çalışan Özel Halk Otobüsü ve Minibüslerin fiyat tarifesinin 06 Mart 2017 tarihinden itibaren aşağıda belirtilen şekilde uygulanması komisyonca uygun görüldü.

   

         

D-1- BALIKPAZARI-SANAYİİ SİTESİ-CUMAYANI

2-BEŞBİNEVLER- YEŞİL MAH.(ESENTEPE)-ÇARŞI- AYDINLIKEVLER-O.S.B

ÇARŞI-AKÖREN- CEZAEVİ (A-B ŞEHİR İÇİ KISA VE UZUN MESAFE

3-MİNİBÜS (MİNİBÜS TERMİNALİ CEZAEVİ AKÖREN KÖYÜ)- (C BENDİ)

E-ELEKTRONİK KART KISA VE UZUN MESAFE: (Öğrenci-Emekli)

1-ELEKTRONİK KART ŞEHİRİÇİ KISA-UZUN MESAFE 1,40.-KRŞ (Öğrenci)

2-ELEKTRONİK KART ŞEHİRİÇİ KISA-UZUN MESAFE 1,60.-KRŞ (Emekli)

3-ELEKTRONİK KART ( D ) KISA-UZUN MESAFE 1,50.-KRŞ (Öğrenci)

4-ELEKTRONİK KART ( D ) KISA-UZUN MESAFE 2,00.-KRŞ (Emekli)

Gündem harici konulardan bir diğeri ise TCDD arazisi ilgili konu oldu. Başkan Vergili konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “TCDD arazisi ile ilgili görüşmelerimiz iyi gidiyor. En son yaptığımız toplantıda şehir merkezindeki 125.000 m2 alan arazi üzerine ve Kartaltepe Mahallesinde bulunan arazi üzerine belirli bir mutabakatları sağladık. Burada öncelikler Devlet Demiryolları kendi arazilerinin değerini korunması ve değerini almak istemesi. Burada yapacağımız imarlaşma ve yapılaşmayla artı bir kârda çıkartabileceğimizi söyledik. Yükleme ve boşaltma depolarının şehir dışına çıkartılmasında da mutabakatları sağladık. Tahminim 1 ay içerisinde ön protokol imzalayıp teslimatla ilgili programlara geçebilecek durumlara geliyoruz. Şehir içinde yeni bir cadde ortaya çıkartabilecek ve Kartaltepe’de yeni bir yapılaşma olacak şekilde. Yükleme boşaltma alanı Hamzalar mevkiinde Devlet Demiryolların tespit etmiş olduğu bir alan vardı, orasını kendileri kamulaştıracaklar. Biz buradaki arazilerle TCDD’den gelir temin edeceğiz. Tabii ki bunun bir bedeli olacak. Bizlerde bunun altından kalkacak durumdayız” dedi. Karabük Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı, 05 Nisan 2017 Çarşamba günü saat 17.00’de Karabük Kent Meydanı Nikah ve Konferans Salonunda toplanmak üzere sona erdi.

 

OTOBÜS TOPLU TAŞIMA ÖĞRENCİ TAM EMEKLİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı