Advert
sandalye fabrikası karabük

Hacı Olmak İsteyenler Müjde

Suudi Arabistan, 2030'da hac ve umre kontenjanını 30 milyona çıkartmayı planlıyor.Bu sayede ülkemiz'dende daha fazla insan hacı olma fırsatını yakalama şansına sahip olacaktır.

Hacı Olmak İsteyenler Müjde
Bu içerik 2319 kez okundu.

Suudi Arabistan Genel Yatırım Otoritesi (SAIGA) Başkan Yardımcısı Faysal Bassarat, Suudi Arabistan hükümetinin, 2030'da hac ve umre kontenjanını 30 milyona çıkartmayı hedeflediğini söyledi.

Resmi ziyaret için Suudi Arabistan Kralı Selman Abdülaziz el-Suud ile Endonezya'da bulunan Bassarat, başkent Cakarta'da gerçekleşen Endonezya-Suudi Arabistan İş Forumu'na katıldı.

Bassarat, burada yaptığı konuşmada Suudi Arabistan hükümetinin hac ve umre kontenjanını arttırma çalışmalarının olduğunu belirterek, "Her yıl 8 milyon kişi hac ve umre yapıyor. Bu kontenjanı 2030 yılında 30 milyona çıkartmayı hedefliyoruz." dedi.

Suudi Arabistan, geçen hafta, Mekke'de kutsal mekanlardaki genişletme çalışmalarının sona yaklaştığını, bazı bölgelerdeki çalışmaların tamamen bittiğini dolayısıyla bu yıl hac kotasını yükselteceğini açıklamıştı.

HAC KUTSAL TOPRAKLAR HACI ADAY ARABİSTAN MEKKE MEDİNE KABE
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
.....     2017-03-04 13 yıl sonrası için müjde
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı