Advert
sandalye fabrikası karabük

Bir yanda kral daireleri bir yanda bozuk asansörler

Karabük Üniversitesi'nin bir çok bölümünü barındıran binada aylardır asansörler çalışmıyor ama kimsenin umrunda değil

Bir yanda kral daireleri bir yanda bozuk asansörler
Bu içerik 4247 kez okundu.

ASANSÖRSÜZ OKUL

Karabük Üniversitesi Kampüs alanı içerisindeki bazı binalarda bozuk olan asansörler öğrencilerin ve öğretim görevlilerinin yakınmalarına rağmen Üniversite yönetiminin umrunda değil.

Öğretim görevlilerinden öğrencilere, ÖSYM nin yaptığı bir çok sınavın yanısıra Açık Öğretim sınavlarına giren vatandaşlarında kullandığı bazı binalarda bozuk olan asansörler bir türlü çalıştırılıp hizmete sunulmuyor.

İşte bunlardan bir örnek. Edebiyat Fakütlesinden, İşletme Fakültesine, İktisadi İdari Bilimler Fakültesine kadar bir çok bölümün bulunduğu altı katlı bu binanın ne yazık ki bir yılı aşkın bir süredir asansörleri çalışmıyor. Öğrenciler ve öğretim görevlileri yürüyerek inip çıkmak zorunda kalıyor. Ancak Üniversite yönetiminden hiç kimsenin umrunda değil.

Edinilen bilgilere göre asansör firmasından kaynaklı bir sorun olduğu ve firma ile davalık noktaya gelindiği öğrenilse de bir türlü çözüm üretilememesi üniversite yönetiminin yeteri kadar ilgilenmediği yakınmalarına neden oluyor.

Öte yandan iddialara göre Karabük Üniversitesi Rektörlük binasında yüzbinlerce lira harcanarak Rektör Refik Polat ve Yardımcılarının kullanacakları odaların yeniden düzenlendiği, makam odalarına dinlenme odalarının da eklendiği hatta bu dinlenme odasına duş bile ilave edildiği söylentilerine karşı, "istediklerinde kendilerine en güzel şekilde şaşalı odalar yapabiliyorlar ama öğrenciler ve öğretim görevlilerinin kullandıkları bu asansörler kimsenin umrunda değilmiş gibi yeteri kadar ilgilenilmiyor" şeklinde eleştirilere de sebep oluyor.

karabük üniversitesi kbü kbü bozuk asansörler refik polat bozuk asansör refik polat kral dairesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çetin     2017-03-04 Bu konularda fakülte sekreterlerine bilgi verilirse engelli arkadaşlara yönelik çözüm bulunuyor. Sınıflarda değişiklik vs. yapılıyor. Bu asansörler ne yazıkki emniyetli değil ve işlemleri uzun sürüyor. Bir kaza olsa kimse diyetini ödeyemez. En kısa sürede açılacağına inanıyorum. Fakat bu haberi rektör hocayı eleştirerek vermek etik olmamış. Hocanın samimiyetle çalıştığına inanıyorum
Ögrenci     2017-03-04 Hadi bizi geçtim alıştık bir yıldır 4 kat inip inip çıkmaya ama daha birkaç gün önce bir engelli kardeşimiz iibf geldi yukari çıkmak için asansöre yöneldi ama her zamanki gibi çalışmıyordu o insanın çaresizliğini ben hissettim diğer öğrencilerin yardimiyla ancak çıkabildi sizin öncelikli göreviniz oda yenilemek değil o kardeşimize bütün imkanları sağlamak ha bu arada söylemeden geçemiyorum yazıklar olsun.
Ogrenci     2017-03-04 Rektör bey vicdanında mı yok engelli insanlar arkdaslarinin sırtında çıkıyor yaptığın işi düzgün yap yediğin para haram olsun vucdanaizlar anca millete ahkam kesmeyi bilirsiniz
Öğrenci     2017-03-04 Cidden inanilir gibi degil sözde yilbasinda tamir edilicekti ama 2 gun calistiktan sonra yine arizalanip kapandi böyle bisey olamaz sözde ilklerin üniversitesi ama bi asansörü bile yapamiyolar
molla kasım     2017-03-04 bir de son iki yılda üniversiteden giden hocaları inceleyin. neden niçin gitmişler
şaşkın     2017-03-04 bu kadarı da pes doğrusu. Bir yanda aylardır bozuk asansörler bir yanda malezya da harcanan binlerce lira
hasan     2017-03-04 Gelen gideni hep aratır demiş atalarımız. Burhanettin hocayı mumla arıyoruz
hasan     2017-03-04 vah üniversitem vah. başıboş.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı