Advert
sandalye fabrikası karabük

FETÖ Tutuklu Sanığı Erdal Biber'den Amerika'ya Sığınma Yolları

KBÜ araştırma hastanesi doktoru iken FETÖ soruşturma kapmasında tutuklanan Erdal Biber'in Savcılık iddianamesinde Amerika'ya sığınma yollarını aradığı ortaya çıktı.

FETÖ Tutuklu Sanığı Erdal Biber'den Amerika'ya Sığınma Yolları
Bu içerik 6880 kez okundu.

ERDAL BİBER AMERİKA'YA SIĞINMA YOLLARINI ARAMIŞ

KBÜ Karabük Üniversitesi araştırma hastanesi doktoru iken FETÖ soruşturma kapmasında tutuklanan Yard. Dç. Dr Erdal Biber'in Savcılık iddianamesinde Amerika'ya sığınma yollarını aradığı ortaya çıktı.

8 Martta hakim karşısına ilk duruşmasına çıkacak olan FETÖ tutuklu sanığı Erdal Biler'in savcılık iddianamesinde ilginç ayrıntılar ortaya çıktı.

Savcılık iddianamesinde;

Şüphelilerden Erdal Bi̇ber'in el konulan telefonunda yapılan incelemede "Amerika'ya sığınma başvurusu nasıl yapılır?" ibareleri bulunan paylaşımın bulunduğunun tespit edildiğinden bahsedilen iddianamede, yine telefonda "Zamanhaber" ve "BankasyaPollNo7895285" şeklinde kayıtların bulunduğuna değinildi.

İddianamede, şüphelilerin TCK'nın 314/2 maddesi gereğince silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.

FETÖ'CÜ HOCALARIN BANK ASYA DAKİ MİLYONLUK HESAPLARI

Savcılık iddianamesine göre FETÖ den sanık Karabük Üniversitesi'nin eski hocaları Bank Asya'yı aktif şekilde kullanmışlar

Bütün şüphelilerin 17-25 Aralık sürecinin ardından 2014 yılı ve sonrasında Bank Asya'yı aktif olarak kullandığı ve toplu para yatırma işlemleri gerçekleştirdikleri vurgulanan iddianamede, şüphelilerin bankaya toplam 987 bin 147 lira, 12 bin 657,83 dolar ve 8 bin 620 avro para yatırdığı, çeşitli tarihlerde çeşitli bankalardan ihtiyaç kredisi kullandıkları, bu durumun örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in Bank Asya'ya sahip çıkılması çağrısına şüphelilerce uyulduğunu gösterir delil olduğunun değerlendirildiğine yer verildi.

Şüphelilerin örgütle ilişkili yayın organlarına abonelikleri bulunduğu belirtilen iddianamede, yine örgüte ait olan ve KHK kapsamında kapatılan dernek, sendika, okul, dershane ve yurt gibi yerlerde görev aldıkları, kaldıkları veya çocuklarının eğitim gördüğü vurgulandı.

 

FETÖ DERDAL BİBER FETÖ KBÜ KBÜ ERDAL BİBER
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı