Advert
sandalye fabrikası karabük

Kafelerde Sigaraya Son !!!

Kafelerde sigara içilmesine denetimler arttırıldı. “Dumansız Hava Sahası” çalışmaları kapsamında denetim yapılan kafe ve benzeri yerlerde tespitler yapılarak cezai işlem uygulandı.

Kafelerde Sigaraya Son !!!
Bu içerik 1814 kez okundu.

Lokanta ve Kafe İşletmecileri “Dumansız Hava Sahası” Konusunda Bilgilendirildi

Yasa ile ilgili olarak halkın ve işletmecilerin bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi amacıyla “Dumansız Hava Sahası” ile ilgili bilgi broşürleri dağıtıldı.
fHalk Sağlığı Müdürlüğü, Karabük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından kent merkezinde Dumansız Hava Sahası konusunda işletmecileri bilgilendirdi.

5727 sayılı kanun değişikliği ile 4207 sayılı tütün ürünlerinin zararlarının denetlenmesi ve kontrolü konunun uygulaması ve denetlenmesi amacıyla  komisyon olarak ilimiz merkezinde bulunan kafelere ve lokantalara Halk Sağlığı Müdürlüğü, Karabük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğünce gezilerek işletme sahiplerine kanun hakkında bilgilendirme yapıldı. Sabit veya seyyar bir tavanı veya çatısı (çadır, güneşlik vb. dahil) olan, kapıları, pencereleri ve giriş yolları dışında bütün yan yüzeyleri geçici veya kalıcı olarak tamamen kapatılmış alanlar ile aynı şekilde tavanı veya çatısı olup yan yüzeylerinin yarısından fazlası kapalı bulunan yerler “kapalı alan” olarak değerlendirilecek olup Yasal Uyarı Yazılarının asılmaması durumunda işletme sahiplerine 1.866 TL, kapalı alan olarak değerlendirilen yerlerde yasaya uymayan kişi yada kişilere 109 TL, işletme sahibine ise 1.486 TL’den 7.453 TL’ye kadar idari para cezası uygulanacağı bilgisi verildi.

ZABITA MÜDÜRLÜK KAFE BİSTRO KAHVE ÇAY ÖĞRENCİ SİGARA YASAK DUMANSIZ ALAN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı