Advert
sandalye fabrikası karabük

Kursiyerlere Sağlıklı Yaşam Semineri Verildi

5000 Evler Cumhuriyet Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezinde kurs gören kadınlara “Dengeli Beslenme Semineri” verildi. Eğitim faaliyetlerine ara vermeden devam eden Sosyal Yaşam Merkezi kursiyerlerine bilgilendirme semineri düzenlendi. Kursiyerlere, sağlıklı yaşam hakkında bilgiler verildi.

Kursiyerlere Sağlıklı Yaşam Semineri Verildi
Bu içerik 849 kez okundu.

5000 Evler Cumhuriyet Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezinde kurs gören kadınlara “Dengeli Beslenme Semineri” verildi. Eğitim faaliyetlerine ara vermeden devam eden Sosyal Yaşam Merkezi kursiyerlerine bilgilendirme semineri düzenlendi.

Kursiyerlere, sağlıklı yaşam hakkında bilgiler verildi. 5000 Evler Cumhuriyet Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezinde kurs gören kadınlara Toplum Sağlığı Merkezi Görevli Diyetisyeni Nur Taşdelen tarafından “Sağlıklı Yaşam İçin Beslenme” konulu seminer verildi.

Seminerde beslenme tanımı, yetersiz ve dengesiz beslenme alışkanlıkları ve buna bağlı olarak gelişen hastalıklar, beslenme faktörleri, Türkiye’de obezite, yanlış diyetler, kahvaltı tüketiminin önemi ve fiziksel aktivitenin öneminin yanı sıra sağlıklı beslenme önerileri anlatıldı.

Sağlıklı yaşam için fiziksel aktivitenin beslenme ve uyku kadar önemli olduğunu vurgulayan Toplum Sağlığı Merkezi Diyetisyeni Nur Taşdelen; “Düzenli egzersiz ile yeterli ve dengeli bir beslenme, sağlıklı yaşamın vazgeçilmez unsurlarındandır. Aşırı tuz tüketimi sağlığımızı olumsuz etkilemektedir. Obezite,küresel bir halk sorunudur. Obezite, başlı başına bir hastalık olduğu gibi kalp hastalıkları, diyabet, hipertansiyon gibi kronik hastalıklarda zemin hazırlayarak sağlığımızı ciddi birşekilde tehdit etmektedir. Obezitenin önlenmesi için yeterli ve dengeli beslenme ile fizikselaktivitenin arttırılması gerekmektedir” şeklinde konuştu.

Seminerin çok faydalı geçtiğini söyleyen kursiyerler ise emeği geçen herkese teşekkür etti.

SAĞLIKLI YAŞAM SEMİNER KARABÜK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı