Advert
sandalye fabrikası karabük

Çıraklıktan Patronluğa Karabüklü İş Adamı Ahmet Tam

Karabüklü İş Adamı Ahmet Tam Öğrencilerimize ve henüz ne yapacağına karar veremeyen gençlerimize örnek bir iş adamımız.

Çıraklıktan Patronluğa Karabüklü İş Adamı Ahmet Tam
Bu içerik 18461 kez okundu.

Bir süre önce kamu oyunda seslendirilen ve Kardemir ile başlayan bölgenin ekonomisini canlandırma ve yerel iş adamlarımıza destek olunmaya devam ediliyor.

Çıraklıktan Patronluğa Karabüklü İş Adamı Ahmet Tam

Özellikle büyük miktarlarda alım yapan kurum, kuruluş ve özel sektör firmalarımız ihtiyaçlarını mümkün olduğunca yerli firmalarımızdan alırken bizlerde destek vermeye gayret gösteriyoruz. Çıraklıktan Patronluğa Karabüklü İş Adamı Ahmet Tam Öğrencilerimize ve henüz ne yapacağına karar veremeyen gençlerimize örnek bir iş adamımız.

Karabük’ün Ovacık ilçesinde doğup küçük yaşlarda rızkını aramak için İstanbul’un yolunu tutan Ahmet Tam. Birçoğumuz belki tanımaz. KYK (Kredi Yurtlar Kurumu)'nun Karabük'teki Esentepe Taşkent öğrenci yurdu ile Asiye Hatun Öğrenci Yurdu nun lokanta ve yemekhanelerini işletmesinin yanısıra, özellikle Şirinevler ya da kendi dilimiz ile 200 evler diye bildiğimiz semtimizde birkaç yıldır nezih bir pastanemiz vardır. Sabahları çayımızı, kahvemizi, simitimizi, poğaçamızı yâda kahvaltımızı yediğimiz Eliz Pastanesi. Merak edenler için, kimin bu nezih pastane diyenler için ziyaret ettik ve haber sayfamıza taşıdık.

Ahmet Tam rızkının peşinde küçük yaşlarda İstanbul’un yolunu tutmuş halktan bir insan. Kardeşleri ile birlikte bir süre girdiği fırında işçi olacak çalışmış. Bıkmadan usanmadan işini öğrenmeye gayret göstermiş. Sonunda hem çırak kalacak hali yok ya nasibin onda dokuzu ticarette diyerek bir fırına ortak olmaya karar vermiş. Karabüklü iş adamı Tam o günleri anlatırken; “ortaokuldan mezun olunca Ovacık Yeniören köyümden 70 li yıllarda İstanbul’a çıkıp gittim. Kardeşlerim ile beraber dayanışma içerisinde çalıştık. Allah nasip etti bugün iki tane işletmemiz oldu. Karabük’te, memleketimizde de ticaret yapalım dedik. Araştırdık. Bu mekanı bulduk. Eliz pastanesini başta semtimiz olmak üzere Karabük halkının hizmetine açtık. Şükür bugün sadece Şirinevler’de oturanlar değil kentimizin bir çok yerinden gelen insanların tercih ettiği nezih bir yer haline geldik. Bunun yanısıra öğrenci yurdu da işletiyoruz.” Dedi.

BAŞARINIZI NEYE BORÇLUSUNUZ?

Karabüklü iş adamı Ahmet Tam başarınızı neye borçlusunuz sorusuna ise; “ bugün başarılı olduysak bunu, azim ve sabır ile çalışmaya, kardeşlerim ile dayanışma içerisinde olmaya, müşterilere en iyi hizmeti vermek için gayret göstermeye, ürünlerimizde kaliteyi en ön planda tutmaya borçluyuz sanırım” diyerek cevap verdi.

GENÇLERE NE ÖNERİRSİNİZ?

Siz gençlere örnek olması için gençlere ne önerirsiniz diye sorduk. Ahmet Tam; “Bilir misiniz eskiden, bizim çocukluğumuzda babalarımız bizleri bir yere çalışmaya verirdi. Hatta eti senin kemiği benim derlerdi. Hiçbir maaş bile konuşulmazdı. Bizler öğrenmek için, işimizi en iyi şekilde yapmak için tüm gayretimizi gösterirdik. Patronumuz ne harçlık verir ise onunla yetinirdik. İşimize dört el ile sarılırdık. Aslında bu çok önemli. Şimdilerde bu unutuldu. Bir eleman alacaksınız. İş için gelen kardeşlerimiz daha yapacağın işin ne olduğunu, ne kadar bildiğini ve yapabileceğini ortaya koymadan, ne kadar maaş vereceksin, kaç gün iznim var? gibi sorular yöneltiyorlar. Oysa bunlar zaten yasalarla belirli. Ben Türkiye’de işsizlik olduğuna fazla inanmıyorum. Buna iş beğenmeme veya kalifiye olmayan işsizlik demek daha doğru olur. Genç kardeşlerimiz kendilerini yetiştirmenin gayreti içerisinde olmalı” diyerek gençlere gelecek hayatları için tavsiyelerde bulundu.

Karabük Derin Haber olarak bu sıcak çay sohbeti için Karabüklü iş adamımız Ahmet Tam’a teşekkür ediyoruz.

ahmet tam karabüklü iş adamları eliz pastanesi şirinevler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı