Advert
sandalye fabrikası karabük

Burhanettin Uysal "Allah Bu Millete Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırmayı Nasip Etmesin"

Karabük Milletvekili Prof. Dr Burhanettin Uysal 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle mesaj yayımladı.

Burhanettin Uysal
Bu içerik 874 kez okundu.

AK Parti Karabük Milletvekili Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkan Vekili Prof. Dr. Burhanettin UYSAL 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle mesaj yayımladı.

Milletvekili UYSAL mesajında;

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;

Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.

“İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edildiği 12 Mart 1921 tarihinin 96. yıl dönümünü gururla kutluyoruz.

İstiklal Marşımız, milletimizin o zor şartlar içinde bulunduğu durumu, sahip olduğu gücü ve kararlılığı bugüne taşıyan, geçmişle geleceğimizi buluşturan, milletimizin en kıymetli ortak değerlerindendir.

Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy, azimle, inançla, büyük fedakarlıklarla yürütülen istiklal mücadelemizi, yazdığı muhteşem mısralarla destanlaştırmış ve ebedileştirmiştir. Milletimiz kendisine armağan edilen bu eşsiz marşın her bir kıtasını, her bir dizesini kalbinin derinliklerinde hissetmeyi sürdürecek, ortak duygu birliğini sonsuza dek muhafaza edecektir. Mehmet Akif’in de dediği gibi. “ Allah bu millete yeniden bir milli marş  yazdırmasın.”

Milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmiş olan Mehmet Akif Ersoy fikirleri, idealleri, mütevazı hayatı, asil duruşuyla da kendinden sonraki nesiller için önemli bir ilham kaynağı olacak, örnek alınacak bir şahsiyettir.

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere bu ülkeye hizmet etmiş olan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, rahmetle niyaz ediyorum.” dedi.

 

12 mart burhanettin uysal karabük milletvekili burhanettin uysal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?