Advert
sandalye fabrikası karabük

Dr. Ahmet SARI'dan Tıp Bayramı mesajı

İl Sağlık Müdürümüz Dr. Ahmet SARI'nın 14 Mart Tıp bayramı mesajı

Dr. Ahmet SARI'dan Tıp Bayramı mesajı
Bu içerik 910 kez okundu.

14 Mart 1919’da işgal altındaki İstanbul’da, düşman kuvvetlerine karşı tepki olarak tıbbiye öğrencileri tarafından kutlanmaya başlayan Tıp Bayramı; ülkemizde yaklaşık 100 yıldır icra edilen ve aynı ruhla yaşatılmaya devam edilen köklü bir gelenektir.
Zorlu bir eğitim süreciyle birlikte başlayan hekimlik, fedakârlıkla yapılan en kutsal mesleklerin başında gelmektedir. Tıbbın ve hekimliğin amacı insanların daha sağlıklı, daha mutlu bir yaşam sürmesidir. İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tıbbın olduğu kadar, tüm insanlığın ve tüm toplumun da en önemli hedefidir.
Cumhuriyetin kurulduğu ilk yıllardan bu yana ülkemizde büyük bir özveri ile yürütülen sağlık hizmetleri; son 14 yılda gerçekleştirilen sağlıkta dönüşüm programı ile çok daha ileri noktalara taşınarak, oldukça başarılı çalışmalara imza atılmış ve hatta diğer ülkelere de örnek teşkil eden olumlu gelişmeler yaşanmıştır. Günümüzde de aynı azim ve kararlılıkla devam ettirilen bu hizmet yarışında kamu, üniversite ve özel sektörde çalışan hekim arkadaşlarımız başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın payı çok fazladır. Bizim devlet geleneğimizdeki hizmet anlayışımızın temelinde ne kadar kaliteli hizmet verirsek verelim, insanımızın her zaman daha iyisine layık olduğu anlayışı yatmaktadır. 
Bir canı kurtarmayı, bütün insanlığı kurtarmakla eşdeğer sayan bu anlayışın sahipleri olarak gece gündüz halkımızın ve tüm insanlığın sağlığı için ter döken bütün sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nı tebrik ediyor; sevdikleriyle beraber huzurlu, mutlu ve sağlıklı uzun yıllar diliyorum.

Dr. Ahmet SARI 
Karabük İl Sağlık Müdürü

KARABÜK İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı