Advert
sandalye fabrikası karabük

Batan Gemide İki Zonguldaklı Mürettebat

Libya açıklarında dün batan Türk gemisinin iki mürettebatının Zonguldaklı olduğu ortaya çıktı.

Batan Gemide İki Zonguldaklı Mürettebat
Bu içerik 3724 kez okundu.

Dün Libya açıklarında battığı duyurulan Türk gemisinin iki mürettebatının Zonguldaklı olduğu ortaya çıkarken Zonguldaklılar akıbetini merak etmeye başladı.
Batu Denizcilik tarafından işletilen M/V Tınaztepe isimli Türk gemisinin Akdeniz'de Libya açıklarında şiddetli fırtına sebebiyle battığı açıklanırken, 7 mürettebat arandığı belirtiliyor.

Marmara Adası'ndan aldığı 3 bin 120 ton mermer mıcırıyla bugün 08.00'de Misurata limanı demir sahasına ulaşan kuru yük gemisi, şiddetli fırtına sebebiyle saat 12.30'da battı. 6 kişinin sağ olarak kurtarıldığı kazada kayıp olan 7 mürettebat Libya kurtarma ekipleri tarafından arandığı açıklamalarda yer aldı.

Batu Denizcilik adına yapılan açıklamada, "Acentemiz ve sigorta temsilcilerimiz aracılığı ile bilgileri güncellemeye çalışmaktayız. Olayın nasıl cereyan ettiği ve personelimizin durumu hakkında elimize ulaşan tüm bilgiyi sizlerle paylaşacağız. Şu an için başka bilgiye sahip değiliz. Şirket temsilcimizi olay yerine göndermeye çalışıyoruz. Vize meselesi çıkmazsa yarın Libya'da olacaktır. Kurtulan personelimizin tamamının sağlık durumunun yerinde olduğu bilgisine ulaştık. Umut ediyoruz ki kayıp olan personelimize de bir an önce ulaşırız. Arama kurtarma çalışmaları devam etmektedir. Ancak Libya hükümetinden sağlıklı bilgi almakta sıkıntı yaşadığımızdan, süreçle ilgili olarak elimizde olmayan sebeplerle detaylı bilgi paylaşamıyoruz" denildi.
 

ZONGULDAKLI MÜRETTEBAT
 Libya açıklarında tamamı Türk olan 13 kişilik mürettebattan ikisinin gemide birlikte çalışan Zonguldaklı kardeşler Cevceddin ve Celaledin Tunca olduğu ortaya çıktı.
Edinilen bilgiye göre, Libya açıklarında dün yerel saatle 12.30'da Tınaztepe-S adlı Türk kuru yük gemisi battı. Tamamı Türk 13 kişilik mürettebattan 6 personel kurtulurken, 7 personelden ise henüz haber alınamıyor. Geminin, kötü hava koşullarından dolayı battığı bildirildi.
Kayıp olan 7 mürettabata halen ulaşılamazken gemi mürettebatından ikisinin Zonguldaklı 47 yaşındaki Cevceddin Tunca ve kardeşi 41 yaşındaki Celaleddin Tunca'nın olduğu ortaya çıktı.

ZONGULDAK BATAN GEMİ LİBYA AÇIKLARINDA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı