Advert
sandalye fabrikası karabük

Safranbolu’da Çanakkale Şehitleri Oratoryo Gösterisi İle Anıldı

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Safranbolu Meslek Yüksekokulu Turizm Animasyonu Bölümü öğrencileri, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde “Çanakkale 1915” konulu oratoryo sahnelendi.

Safranbolu’da Çanakkale Şehitleri Oratoryo Gösterisi İle Anıldı
Bu içerik 935 kez okundu.
Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Safranbolu Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İsmail Rakıp Karaş, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Selahattin Altan, Yüksekokul Sekreteri Özgür San, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Bünyamin Gün, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.  
Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği oratoryo gösterisinde, oyun ve skeçlerle Türk milletinin kahramanlık öykülerini yansıtan sahnelere yer verildi. “Çanakkale 1915” konulu oratoryo gösterisinde izleyenler duygu dolu anlar yaşadı.
Gösteride Duhan Çetin’in söylediği “Yaşasaydım Aranızda Olacaktım” şiiri seyirciler tarafından büyük beğeni gördü. Programda “Her Şehidin Ardından Bir Türkü Söylenirmiş Annem” ve “Çanakkale” gibi türküler de koro eşliğinde seslendirildi.
Program, Safranbolu Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Mahire Gayıbova ve Mustafa Aydın tarafından hazırlandı. Oratoryonun müzik desteği kısmı ise Fethi Toker Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü öğrencileri tarafından sağlandı.
KARABÜK SAFRANBOLU 18 MART ANILDI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı