Advert
sandalye fabrikası karabük

İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen'den 18 mart mesajı

Karabük İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen , 18 Mart Çanakkale şehitleri anma günü ve Çanakkale zaferinin 102. yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen'den 18 mart mesajı
Bu içerik 887 kez okundu.

BAŞKAN SÖZEN MESAJINDA;

Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret, tebrik misali ve yüksek ruhunu gösteren Çanakkale Zaferi 102’nci yılında, ülkemiz üzerindeki her türlü şer odaklarının kötü emellerine karşı daha güçlü daha büyük bir Türkiye için var gücümüzle çalışacağız. Çanakkale Deniz Zaferi, iman dolu göğüsleriyle düşmana karşı en ön safta mücadele eden ve sabahtan Allah’ı arzu edip akşamına kavuşan Türk askerinin zaferidir. Çanakkale Zaferi, üzerinden bir asır geçmiş olmasına rağmen hala önemini koruyan zaferin adıdır. Çanakkale bizim için bir dönüm noktasıdır. Bu nedenle de oradan gelen mesajları bağlamından koparmadan gençlerimizin yüreklerine, gönüllerine, en önemlisi de bilinçlerine özenle ekmeliyiz. Tarihimize altın harflerle yazılan savaşlar vardır, komutanlar, yiğitler vardır. İşte Çanakkale Zaferi böyle büyük bir zaferdir ve burada cenk eden komutanlar, yiğitler öyle büyüktürler. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Çanakkale Zaferi Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir, emin olmalısınız ki Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.’ ifadesinde de belirtildiği gibi milletimiz tarih boyunca sahip olduğu bu yüksek ruhu önce Çanakkale’de, sonra da Milli Mücadele döneminde ortaya koymuş ve bu toprakları sonsuza kadar bize vatan yapmıştır” diye belirtti.
“Çanakkale Destanı daha nice 100’ncü yıllarda hatırlanacak”
Çanakkale Zaferinin vatan topraklarını ve bağımsızlığı korumak için şahlanan bir milletin, bağımsızlık ve egemenlik aşkının heyecan ve ibret verici bir destan olduğunu belirten Yağcı, “Osmanlı Cihan Devleti’nin kuruluş yeri olan topraklarda ve tüm Anadolu coğrafyasında genciyle, yaşlısıyla Çanakkale Destanı daha nice 100’ncü yıllarda hatırlanacak. Büyük Atatürk’ün mukaddes vatanımızın birliği ve bütünlüğünü perçinlediği ve dünyaya kabul ettirdiği bu çok anlamlı zaferin yıl dönümünde, büyük Türk milletinin varlığı ve bağımsızlığı için başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Çanakkale Zaferinin 102’nci yıl dönümünü kutluyorum
” dedi.

KARABÜK 18 MART MESAJI AHMET SÖZEN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı