Advert
sandalye fabrikası karabük

Karabük Milletvekili Şahin'den Kılıçdaroğlu'na Cevap

Karabük Milletvekili Şahin'den Kılıçdaroğlu'na Cevap. Milletin seçtiği memleketini satmaz.

Karabük Milletvekili Şahin'den Kılıçdaroğlu'na Cevap
Bu içerik 814 kez okundu.

Karabük Milletvekili Şahin'den Kılıçdaroğlu'na Cevap. Milletin seçtiği memleketini satmaz.

AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Tek kişiye yetki verirseniz, bu bir gecede memleketi satar" anlamına gelen talihsiz bir cümle kullandığını söyleyerek, "Ben bu milletin yüzde 51 oyla bu ülkeye ihanet edecek bir kişiyi seçeceğine inanmıyorum" dedi.

Karabük'ün Safranbolu İlçesi'nde kafede esnafla biraraya gelen Şahin, "Bu millet, bu ülkeye, bu vatana, kendisine ihanet edecek bir kişiyi cumhurbaşkanı seçer mi Allah aşkına? Bu millete hakarettir. Diyorsunuz ki, 'Bu milletin seçtiği adam bu ülkeye yanlış yapar.' Bu millet böyle bir yanlışın arkasında olmaz. Bu millete güveneceksiniz. Kaldı ki, AK Parti'de bu ülkeye ihanet edecek bir tek kişi yoktur. MHP'de, BBP'de ve CHP'de de bu ülkeye ihanet edecek bir tek kişi yoktur. Saadet Partisi'nde de hatta Vatan Partisi'nde de bu ülkeye ihanet edecek kimse yoktur. Sayın Kılıçdaroğlu, nasıl memleket bir başka ülkeye adeta satılırmış gibi cümleler kullanıyorsunuz, bu nasıl olabilir? Nerede satar, hangi mezat dükkanında satar, hangi tapuda satar? 780 bin kilometre vatan toprağını bir kişi hangi tapuda satar Allah aşkına. Böyle bir mantıksızlık olur mu?"
Güney Kore'nin, ABD'nin başkanlık modelini uyguladığını ifade eden Şahin, "Geçende diyor ki, 'Bu başkanlık modelini uygulayan ülkelerin hepsi fakir.' Allah aşkına insaf edin. ABD 228 yıldır bu modeli uyguluyor ve şuanda dünyanın en gelişmiş ülkesi değil mi arkadaşlar? Güney Kore bu modeli uyguluyor, dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında değil mi? Fransa yarı başkanlık uyguluyor. Dolayısıyla sözlerimiz gerçeği yansıtmalı" dedi.
Yeni sistemde yüzde 25 ile yüzde 30 ile iktidar olunamayacağını vurgulayan Şahin, "Yüzde 50'yi geçeceksin. CHP ve Kılıçdaroğlu bunu öngörmedikleri için, bu çıtayı geçemeyeceklerini gördükleri için, bir daha sittin sene iktidar yüzü göremeyeceklerini gördükleri için ‘hayır' kampanyalarını yalan üzerine bina ediyorlar. Arkadaş sende çalış. Arabaların arkasında ‘Haset etme ne olur, çalış senin de olur' diye yazı vardır. Sen çalış. 2019'a hazırlan. İyi bir aday bul. Milleti ikna et, sen seçil kardeşim. Diyelim ki bu ‘evet' oylarıyla bu anayasa değişikliği çıktı. 2019'a yaklaştık. Şiddetle buna ‘hayır' diyen, 'memleket batacak, bölünecek, diktatör gelecek işbaşına' diyen o partinin Cumhurbaşkanı adayı olmayacak mı, göstermeyecek misin? Herhalde göstereceksiniz. Cesaretin varsa sayın Kılıçdaroğlu şimdiden hazırlan. Sayın Baykal, ortada dolaşıyor, konuşuyor, belki onu aday gösterecekler, tamam hazırla. Millet seni seçerse diyeceğimiz bir şey yok. Başarılar dileriz" dedi.                        

 

mehmet ali şahin mehmet ali şahin chp ye cevap
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?