Advert
sandalye fabrikası karabük

KBÜ DEN SOSYAL GİRİŞİMCİLİK KONFERANSI

KBÜ DEN SOSYAL GİRİŞİMCİLİK KONFERANSI

KBÜ DEN SOSYAL GİRİŞİMCİLİK KONFERANSI
Bu içerik 851 kez okundu.

KBÜ’de “Sosyal Girişimcilik” konusu ele alındı

Karabük Üniversitesi (KBÜ)’nde Genç Girişimciler Kulübü tarafından “Sosyal Girişimcilik” konulu konferans düzenlendi.

15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu’nda gerçekleşen konferansta Lider Eğitim Kültür ve Sanat Gençlik Kulübü Derneği Başkanı İdris Topçuoğlu tarafından sosyal sorumluluk, sosyal girişimcilik alanının önemi ve bu alanın geliştirilmesine yönelik konular mercek altına alındı.

Konferansta konuşmacı olan İdris Topçuoğlu sosyal girişimciliği kavramsal ve taşıdığı toplumsal dönüşüm potansiyeli açısından ele alarak konuya ilişkin bilincin yaygınlaştırılmasının önemine dikkat çekti.

Sosyal girişimcilik kavramının dünyada da yeni bir kavram olduğunu ifade eden Topçuoğlu, sosyal girişimci olmak için öğrencilerin üniversite yıllarını iyi değerlendirmesi gerektiğini ve sosyal girişimcilik konusuna ilgili olmanın son derece önemli olduğunu söyledi.

Girişimcilik kurallarının toplumsal olaylara uygulanması sonucu ortaya çıkan hizmet modelinin sosyal girişimcilik olduğuna vurgu yapan İdris Topçuoğlu konuşmasında şu sözlere yer verdi “En büyük hayalim iyi bir sosyal girişimci olabilmek. Toplumsal meselelere, insanların yaşadığı problemlere kendi inisiyatifimle çözüm üretmek. Sadece çözüm üretmek değil çözümü sistemleştirmek.”

Sosyal girişimciliğin devlet politikası haline geldiğini aktaran Topçuoplu sosyal girişimciliği ‘toplumda meydana gelen problem ve sıkıntıları bireylerin herhangi devlet organizasyonu içinde yer almadan kendi gayretleriyle çözüm üretme çabası’ olarak tanımladı.

İdris Topçuoğlu, sosyal girişimci olmanın insanın kendisine yaptığı en önemli yatırımlardan biri olduğunu ifade ederek paylaşmanın getirdiği mutluluğu yaşamak ve daha huzur dolu hayata sahip olabilmek için sosyal girişimci yönün geliştirilmesi gerektiğini belirtti. Topçuoğlu, böylece insanın kendi sağlığına, başarısına ve mutluluğuna ciddi katkı sağlayacağını da vurguladı.

Konuşmasında toplumsal sorunlara sürdürülebilir çözümler üretecek sosyal girişimci liderlerin yetişmesi için sosyal becerilere odaklanılması gerektiğine de dikkat çeken İdris Topçuoğlu konferansta katılımcılara ilham verici sosyal girişimcilik örnekleri de sundu.

KBÜ GİRİŞİMCİLİK KONFERANSI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı