Advert
sandalye fabrikası karabük

KBÜ Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Erkan Doğan Hastalarımız Konusunda Çok Hassasız

KBÜ Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Erkan Doğan Hastalarımız Konusunda Çok Hassasız

KBÜ Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Erkan Doğan Hastalarımız Konusunda Çok Hassasız
Bu içerik 8140 kez okundu.

BAŞHEKİM DOĞAN'DAN NET AÇIKLAMALAR

Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Erkan Doğan hizmet kalitesi konusunda son derece hassas davrandıklarını belirterek, yakınmalarla yakından ilgilendiklerini ancak asıl sorunuz hizmet kalitesinin arttırılması çalışmalarına gösterilen direnç olduğunu belirtti.

HEM MHRS HEM NORMAL MUAYENE YAPIYORUZ

Başhekim Erkan Doğan günlük hasta muayene sayılarının 4 binin üzerinde olduğunu verilerle ortaya koyarken; " Bakanlığımızın elbette verimli çalışma ve başarı kriterleri var. MHRS (merkezi hekim randevu sistemi) de bunlardan bir tanesi ancak bütün kriter bu değil. Öncelikli hedefimiz doktorlarımıza sistem üzerinden günlük randevularını açmak ve bu randevulardaki hastalarımız beklemeden randevu saatinde muayenelerini olmalarını sağlamaktır. Ancak bunun yanında muhakkak hastane üzerinden de muayene açıyoruz. Hemen hemen bütün doktorlarımızda bu kriteri uyguluyoruz. Mesela günde 40 MHRS sistemi üzerinden randevu açtığımız bir doktorumuzun fiziki günlük gerçekleşen muayenesine baktığımız da bu 60-70 bile olabiliyor. Hatta 100 ün üzerinde MHRS ve randevu ile muayene eden doktorlarımız bile var. Kesinlikle hiçbir doktorumuza sen MHRS hariç muayene açma demiyoruz. Tam tersine açılmış randevulara gece 12 den sonra sistem üzerinden randevu alınamadığından, hastalarımızın randevu alabilmeleri için MHRS masası bile oluşturduk. Sabah gelip buradan boş olan saate randevu alıp gidip işlerini gördükten sonra muayene saatinde gelip muayene olmalarını sağlıyoruz" dedi.

E-REÇETE SİSTEMİ SORUNLU MU?

E-Reçete sistemi ile ilgili olarak ta açıklamalarda bulunan Başhekim Doğan; "hatırlayınız geçmiş yıllarda ülkemizde ne kadar çok reçete sahtekarlıkları ortaya çıktı. Devletimiz bunu engelleyebilmek ve başedebilmek için çıkardı bu e-reçete sistemini. Çünkü e-reçete yazıldığında buna hiçbir şekilde hiçbir yerde müdahele edilemiyor" şeklinde sistemin neden konulduğuna açıklık getirdi. E-Reçete sisteminin yavaş işlediği ve muayenelerde aksaklık olduğu şeklindeki yakınmalar ile ilgili olarakta "bu konu zaman zaman bana da geldi. Doktorlarımızdan da geldi. Bende başhekim olarak zaman zaman gidip doktor arkadaşlarımızın yanında test ediyorum. Bu güne kadar Türkiye genelinde nadir de olsa oluşan problem hariç olmak üzere en fazla 20 saniye de elektronik reçete sisteminin gerçekleştiğini test ettik. Zaten ortalama süre 5-10 saniye arasında dır" dedi.

HASTANE GELİRLERİ DÜŞMEDİ

Başhekim Erkan Doğan hastane gelirlerinin düştüğü şeklindeki sözlerle ilgili olarak ta "hastane gelirlerinin düşmesi için hasta sayısının düşmesi lazım. Ben istatistiklere ve verilere bakıyorum. Geçtiğimiz yıl aynı dönemlere baktığımızda hasta sayımız hemen hemen aynı. Bu durumda gelir düşüklüğü olması pek mümkün görünmüyor. Ancak personel sayımız arttı. Doktor sayımız arttı. Doğal olarak ta giderlerimiz arttı." şeklinde açıklamada bulundu.

HASTALARA KİMSE HOR BAKAMAZ

Karabük Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Erkan Doğan bizim ana ilkemiz en kaliteli hizmeti verebilmek. Bu bağlamda özellikle dikkat ettiğimiz konu hastalara hor bakılmaması diyerek sözlerini şu şekilde sürdürdü; "Benim tetkiklerimden, gelen şikayetlerden edindiğime göre, zaman zaman hastalarımıza kötü davranışlar olmaktadır. Emrivaki konuşmalar olmaktadır. En azından bizim sürekli vurguladığımız kibar ve kırıcı olmadan konuşulması tavsiyemizin dışına çıkılmaktadır. Bu konular bize geldiğinde anında müdahale ediyoruz. Hastalarımıza kimsenin hor bakmamasına gayret gösteriyoruz." derken bir gerçeği de ortaya koydu ve sözlerini şöyle sürdürdü; "Hastanemizdeki MHRS sistesi ve hastaneden randevu alınması ile ilgili gelen yakınmaların gerçek nedenlerini tespit ettik ve biliyoruz. Hem bazı doktorlarımızda hemde bazı diğer çalışanlarımızda geçmişten gelen alışkanlıklar var. Bu yüzden MHRS sisteminin işlemesine direnç gösterilmeye çalışılıyor. Zira bu sistem ile her doktor arkadaşımız zamanında gelip muayenesini yapmak zorunda. Yine eş dost hatır gönül ile sürekli hastane sistemi üzerinden MHRS muayene sistemi işlerden sürekli yeni randevular alınmaya ve poliklinik önlerinde yığılma yapılmaya çılışılıyor. Belki geneli değil ama hala geçmişten gelen bu alışkanlıklar tam manası ile bitmiş değil. Bu yüzden de biz bu aksaklıkları tıkamaya, engellemeye çılıştıkça doğal olarak yakınma ve tepki şeklinde ortaya çıkıyor" dedi.

 

 

KBÜ EĞİTİM ARAŞTIRMA BAŞHEKİM BAŞHEKİM ERKAN DOĞAN
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Yazıkk     2017-03-26 Sanki bir ticarethaneden bahsediyorlar. Çok yazık yaa. Milletin derdi ne sizin derdiniz ne. Asgari ucretle gecinenler var bu memklekette. Belkide begenilmeyen doner sermayeler (tun kurumlarda ayni) asgari ucret kadardir. Hey Türkiyem in ibretlik insanları
SİYAM     2017-03-25 TEKERLEK GIBI LAF DONUYOR.!!! BASHEKIM SENE 2017 SERMAYE PARA HIZMET SIFIR.!SU KONUSMAYAN NAZARAN YAZIYORUM.1 HAFTA OLMADU TEYZEMI HASTANEYE GETIRDILER NEYSE KADIN OLUCEK.DOKTOR VE PERSONELINIZ BAKAMAYIZ DEYIP KAPI DISARI EDILDI.MEDIKAL HASTANESINDE PARAYLA MUAYENE ETTIK ONCE TETKIKLER SONRA HASTALIGI BIRAZ OLSA HAFIFLEDI SUANDA NASIL RHTSIZLIGI DVM.SENE 90LI YILLAR DEIL 2017. SIZE PARA SAYMA MAKINASI ALICAM.HASTALARIN UZERINDEN HELAL OLMAYAN PARA.KONUSULANLAR ASIRI KOMIK GELDI BANA
Milli Görüş     2017-03-24 Hastaneden Milli Görüşçü doktorlar mı ayrılıyor?
akademisyen     2017-03-24 Hastanemizde hemotoloji uzmanı vardı ne oldu?Türkiyede toplamda 150-200 civarında hemotoloji uzmanı var ve Karabükte birtane olması büyük şanstı.Şimdi nerede? Hastaneden ayrilan nekadar doktor var. Şehir dışındakiler Karabükte çalışsın dendi mi?Sonuç ne oldu? Çok daha fazla hastaya hitab ederken neden hasta sayısı düştü? Hangi alanlarda hastaları başka hastanelere yönlendiriyorsunuz? Üniversite de hastaneyle ilgilenen hocamızın meleği nedir?
Müdavim     2017-03-24 Sayın Başhekim maval okumasın hekim dışı personele geçen yıl ocak, şubat, mart ayında ödenen döner sermaye payı ile bu yıl aynı dönemde ödenen döner sermaye payı arasındaki uçurum neden kaynaklanıyor onu bi izah etsin. Hekim dışı personel dikiş atar parası doktora yazılır. Kimse bu ülkede adalet var diye masal okumasın, adalet tabelaya yazmakla olmuyor.
Has Karabüklü     2017-03-23 Hastane gelirleri azalır tabi ki.kadroda gözüken ama ankaradan karabüke haftada yarım gün gelip hastane döner sermayesinden aylık yüzbinlerce lira boşa maaş alan profesörler olduğu sürece bu böyle devam eder.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı