Advert
sandalye fabrikası karabük

Karabük Belediye Başkanı Vergili'den Avrupa'ya Belediyecilik Dersi

Karabük Belediye Başkanı Vergili'den Avrupa'ya Belediyecilik Dersi

Karabük Belediye Başkanı Vergili'den Avrupa'ya Belediyecilik Dersi
Bu içerik 2165 kez okundu.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Yerel Yönetimler Meclisi Genel Kurulunda Konuştu

Belediye Başkanı Rafet Vergili, Fransa Strasbourg´da yapılan Avrupa Yerel Yönetimler Meclisi Genel Kurulunda Türkiye raporunun oylanmasından önce bir konuşma gerçekleştirdi.

Vergili hem belediyecilik dersi verdi hem HDP li Belediyelerin PKK ya aktardığı kaynakları anlattı. Başkan Vergili'nin birçok mahalefet partili siyasinin Avrupa'da her defasında Türkiye'yi şikayet ederken yaptığı konuşmadaki duruşu milliyetçilik ve devlet sevgisinin ne olması gerektiğini gözler önüne serdi.

Başkan Vergili konuşmasında; "Ben Türkiye'den Muhalefet Belediye Başkanıyım. Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkanıyım. Türkiye'deki tutuklu yargılamalara bizde karşıyız ama Avrupa Yerel Yönetimler özerlik şartları madde 3'de Belediye Başkanları kanunları çerçevesinde çalışır diye bir madde özerlik şartlarında mevcut. Türkiye'de, bizim sistemimizde Başkan ve Başkan Yardımcıları mevcuttur ve şu anda benim de Belediye Başkan Yardımcım bir hanımdır. Şimdi burada tutuklanan arkadaşlarımız, öz yönetim diye bir yönetim şekli ilan ettiler. Bu yönetim şeklinin son belgesinde savunma haklarımızı, kendi savunma haklarımızı sonuna kadar kullanacağız diyor. Benim önerim komisyona şudur; Bu maddelere karşı Türkiye Cumhuriyeti'ne daha olumlu bir öneri de bulunmaları gerekiyordu ve tekrardan komisyon raporunun 9. maddesinin D bendinde Eş Başkanlık sisteminden bahsediyor. Biz sistemimizi kurmuşuz. Bizim sistemimizde Başkan ve Başkan Yardımcılığı mevcuttur. Eş Başkanlık sistemi buradaki tüm delege arkadaşlarımızın ülkelerinde mevcut mudur? Ben bunu öğrenmek istiyorum. Bu bir dayatmadır. Eğer komisyon raporunda daha objektif olunacaksa, mevcut sistemin daha iyi çalışması önerilebilir. Ben Eş Başkanlık sistemine, bir Muhalefet Belediye Başkanı olarak karşıyım. Bizim uygulamalarımız içerisinde olmayan bir sitem. Şimdi bunları böyle bir değerlendirdiğimiz zaman, ben kendi bütçemi yapabiliyorum. Sürekli özerk yönetim şekli tamamen Türkiye'de mevcuttur. Yedi yıldan bu tarafa 103 Milyon Dolar fazla bütçe sağlayıp her türlü yatırımları yapmışım. Ama doğudaki arkadaşlarımıza baktığımız zaman, elindeki kaynakları örgütlere aktararak ikili işlem yapmaktalar. Devletle karşı karşıya kalmaktalar. Bu konunun komisyonda objektif olarak değerlendirilmesini, 9. maddenin D fıkrasının iptal edilmesini komisyona öneriyorum. Teşekkür ediyorum. Sağolun." Dedi.

rafet vergili avrupa konuşma rafet vergili belediyecilik dersi rafet vergili avrupa parlementosu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?