Advert
sandalye fabrikası karabük

Karabük İl Genel Meclisi Nisan Ayı Toplantıları Başladı

Karabük İl Genel Meclisi Nisan Ayı Toplantıları Başladı

Karabük İl Genel Meclisi Nisan Ayı Toplantıları Başladı
Bu içerik 1216 kez okundu.

Çok kıymetli İl Genel Meclisi üyesi arkadaşlarım, değerli daire müdürlerim, basınımızın çok değerli temsilcileri, kıymetli misafirler, Nisan ayı İl Genel Meclisi toplantılarımızın ve alacağımız kararların ilimize, ilçelerimize ve köylerimize verimli ve güzel çalışmalara vesile olmasını temenni eder, hepinizi saygı ve muhabbetle selamlarım.

         Bildiğiniz gibi bugün 3 Nisan Kardemir’in dolayısıyla Karabük’ün kuruluşunun 80.yılı. 80 yıl önce Safranbolu’nun 3 haneli bir köyü olan Karabük Kardemir’in, Karabük Demir Çelik Fabrikalarının kurulmasıyla beraber hızlı bir şekilde şehirleşmiştir.

         Bugün geldiği nokta itibariyle Kardemir 5000’in üzerinde çalışanı, 3 milyon tona yaklaşan çelik üretimi ile dünya çelik piyasalarında söz sahibi olduğu gibi ülke ekonomimize ciddi manada katma değer sağlayan bölge ülkelere yapmış olduğu ihracatla göz kamaştıran dünya çapında devasa bir şirket haline gelmiştir.

         Bu vesile ile Kardemir’in kuruluşunun 80.yılını halen Kardemir işçisi şahsım ve İl Genel Meclisimiz adına kutluyorum. Tüm Kardemir çalışanlarına sağlık, sıhhat ve hayırlı çalışmalar temenni ediyorum.

         Malumunuz olduğu üzere 16 Nisan Pazar günü ülkemizin bekasının ve milletimizin geleceğinin belirleneceği bir referandum gerçekleşecek.

         Her ne kadar referandum bizim ülkemizde olsa da 15 Temmuz’da istediğini elde edemeyen batı medeniyeti ve Avrupa milletimizin kararını ve tercihini etkilemeye yönelik illegal ve gayri ahlaki davranış ve eylemlerin içine girmiş ve taraf olmuştur.

         Sonuç olarak milletimiz kendisine sunulan bu fırsatı iyi değerlendirecek, her zaman olduğu gibi aklı ve feraseti ile hareket edecek her alanda olduğu gibi yükselişini devam ettirecek dünyada lider ülke olma yolunda emin adımlarla yoluna devam edecektir. Bundan kimsenin tereddüdü olmasın.

         Şimdi iş zamanı!

         Köydes ödeneklerimizin netleşmesiyle birlikte Sayın Valimizin başkanlığında geçen hafta içinde Tahsisat Komisyonumuz toplantısını gerçekleştirdi. Bu yıl Köydes ödeneğimiz 15.475.45 TL. olarak gerçekleşti. Gerçekleşen bu ödenekle birlikte KÖYDES kapsamında İlimize tahsis edilen ödeneklerin toplamı  119.160.868,00 TL.olarak gerçekleşmiş oldu.

         İlçe Kaymakamlarımız ve KHGB Encümeni arkadaşlarımızla birlikte ilçelerimizdeki uygulanacak satıh kaplama, sıcak asfalt, içme suyu, sulama suyu, kanalizasyon, fosseptik, kilit parke, köprü ve menfez projelerimizde netleşmiş oldu. Bu yıl  

                  55     Adet Yol                                          

                  55     Adet İçme Suyu                            

                  30     Adet Kanalizasyon, Fosseptik         

                   7      Adet Sulama                                      

  1.     Adet menfez                                  
  1.    Adet Köprü olmak üzere toplamda 151 adet projeyi hayata

 

geçirmiş olacağız.                         

         Bunun dışında BSK yani sıcak asfaltla ilgili güçlü bir ödeneğin daha geleceği beklentisi içerisindeyiz.

         Şu an itibariyle İl Özel İdaremiz tarafından ilçelerimize tahsis edilen tam teşekküllü ekipler ilçelerimizde asfalt programına alınan yollarımızın alt yapısını hızlı bir şekilde hazırlamak için çalışıyorlar.

         Havaların asfalt için istenen sıcaklıklara (özellikle gece) ulaşmasıyla beraber asfalt programlarını başlatmış olacağız.

         Diğer taraftan her iki konkasörümüz de seri bir şekilde temel malzeme üretimine devam etmekteler. Şunu da kabul etmek gerekir ki asfaltla hedefler büyüdükçe temel malzeme ihtiyacı da artmaktadır. Meclis olarak hedefimiz daha fazla üretim yaparak daha az temel malzeme satın almaktır. Üretim yaparak elde ettiğimiz her kuruş vatandaşımıza yatırım ve hizmet olarak geri dönecektir.

         Her bir meclis üyemizin üzerinde hassasiyetle durduğu tasarruf konusu kanunun meclise bütçe yapma yetkisi vermesi ve bütçe üzerinden yapılan yatırımlarda sorumluluk yüklemesinden kaynaklanmaktadır.

         Meclisimiz bu konuda yüklenmiş olduğu sorumluluğu dün olduğu gibi bugün de, yarın da büyük bir hassasiyetle yerine getirecektir.

         Bu duygu ve düşüncelerle Meclisimizin bu ay içerisinde karara bağlayacağı tüm konuların Karabük’ümüz için olumlu sonuçlara vesile olmasını temenni eder, saygılar sunarım.

KARABÜK İL GENEL MECLİSİ NİSAN TOPLANTISI AHMET SÖZEN İL GENEL MECLİS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı