Advert
sandalye fabrikası karabük

KBÜ'lü Öğrenciler Film Festivaline Damga Vurdu

KBÜ'lü Öğrenciler Film Festivaline Damga Vurdu

KBÜ'lü Öğrenciler Film Festivaline Damga Vurdu
Bu içerik 906 kez okundu.

KBÜ öğrencilerine uluslararası film festivalinde ilk 5 e girdi.

Bundan önceki yıllarda da ulusal ve uluslararası film festivallerinde önemli ödüller alan Karabük Üniversitesi (KBÜ) Safranbolu Meslek Yüksekokulu, Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü başarılarına bir yenisini daha ekledi. KBÜ Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü öğrencisi Barış Gül ve ekip arkadaşları tarafından, Öğr. Gör. Musa Ak’ın danışmanlığında hazırlanan “Nipce’den Günümüze” adlı belgesel film, 46 ülkeden 703 filmin yarıştığı 9. Uluslararası Rofife Kısa Film Festivali'nde belgesel film kategorisinde en iyi ilk 5 film arasına girerek “Mansiyon” ödülü kazandı.

22 - 25 Mart tarihleri arasında Mersin’de gerçekleşen ve modern sinema sanatı yoluyla, yaratıcı kişilerin bir araya getirilmesi ve sinema sanatı ile dünya barışına katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirilen 9. Uluslararası Rofife Kısa Film Festivali 3 gün sürdü. Festivalin ödül töreni Mersin Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Ödül töreninde, fotoğraf ve fotoğrafçılık alanında birçok teknik ve kültürel değişimler ve bu değişimlerin insan hayatına etkisinin anlatıldığı “Nipceden Günümüze” adlı belgesel filminin yönetmeni Barış Gül’e ödülünü ünlü oyuncu Deniz Türkali takdim etti. Ayrıca Karabük Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü Öğretim Görevlisi Serdar Sabuncu da jüri üyeleri arasında yer aldı.

Yapımcı, senarist Gani Müjde ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı Yürütme Kurulu Üyesi, Sinema Yazarları Derneği Kurucusu ve sinema yazarı Atilla Dorsay gibi önemli isimlerin katıldığı gecede; Gani Müjde’ye, Sinema Sanatçısı Zuhal Ocay’a, 'Kibar Feyzo' ve 'Kurbağalar' gibi önemli filmlerin senaristi Osman Şahin’e Onur Ödülü takdim edildi. Öte yandan Türk sinemasında 127 filme imza atan usta Yönetmen Atıf Yılmaz’a ve Türk sineması ve edebiyatının önde gelen ismi senarist - yazar Vedat Türkali’ye ise 'Ustaya Saygı Ödülü' verildi. Türkiye’nin dört bir yanından iş adamları, önemli sinema sanatçıları ve akademisyenlerin katıldığı tören Ahmet Baran konseri ile son buldu.

Öğrenciler başarılarını Rektör Prof. Dr. Refik Polat ile paylaştı

9. Uluslararası Rofife Kısa Film Festivali'nden ödülle dönen Karabük Üniversitesi öğrencileri Rektör Prof. Dr. Refik Polat'ı makamında ziyaret ederek başarılarını paylaştı. Radyo ve Televizyon Programcılığı, Program Sorumlusu Yrd. Doç. Dr. Mustafa İnce, Öğretim Görevlileri Bedirhan Karakurluk, Musa Ak, Serdar Sabuncu ve Zehra Mihrimah Küçük de ziyarette ödül alan öğrencilere eşlik etti.

KBÜ FİLM ÖDÜL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı