Advert
sandalye fabrikası karabük

Karabük Bld. Başkanı Vergili Bir Konuştu Pir Konuştu

Karabük Bld. Başkanı Vergili Bir Konuştu Pir Konuştu

Karabük Bld. Başkanı Vergili Bir Konuştu Pir Konuştu
Bu içerik 4290 kez okundu.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili bir konuştu, pir konuştu. İlk defa net şekilde EVET diyen Vergili  HAYIR çıkmasına dikkat çekti.

KARABÜK Belediye Başkanı MHP’li Rafet Vergili, “`Hayır çıktığı gün Türkiye´de Tayyip Bey ölene kadar cumhurbaşkanı ve başbakandır. ‘Evet’ çıktığı zaman görev süresi en fazla 10 yıldır” dedi.

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası tarafından bir restoranda istişare toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, pazar günü Türkiye´nin kaderiyle ilgili bir oylama yapılacağını belirterek şöyle dedi:

“Bu oylamada da Türkiye´nin ya önümüzdeki yüzyıla hazırlığıyla ilgili `evet´ oyu çıkacak veyahut da ben bunu tüm içtenlikle söylüyorum. Muhalefet partilerinin yapmış olduğu ‘tek adam’ iddialarının neticesinde `hayır´ çıkmasının sonucunda da Tayyip Beyi ölene kadar bu memlekette cumhurbaşkanı veyahut başbakan yapacağız. Bakın `hayır´ çıktığı zaman Tayyip Bey ölene kadar bu memlekette cumhurbaşkanı ve başbakandır. 101´inci maddede net olarak söylemiş. ‘Bir kişi en fazla 2 kere başkan seçilir’ demiş. Kişi olarak söylemiş. Şimdi muhalefet ‘tek adam’ diye iddia ediyor. Bir kişi en fazla 2 kere seçilebildikten sonra eğer bu anayasa değişikliği çok daha önce yapılabilmiş olsaydı bugün Tayyip Bey ancak eski bir başkan olarak şu anda Türkiye´de yaşamına devam ediyordu. Tek adamlık iddiası olan bir kişi kendisinin görev süresini 10 yılla sınırlamaz. `Hayır´ çıktığı gün Türkiye´de Tayyip Bey ölene kadar cumhurbaşkanı ve başbakandır. `Evet´ çıktığı zaman görev süresi en fazla 10 yıldır. Ya Pazar sabahı `evet´ deyip bu Türkiye´yi önümüzdeki asıra hazırlayacağız veyahut `hayır´ deyip ölene kadar Tayyip Beyi bu memlekette cumhurbaşkanı ve başbakan yapacağız.”

rafet vergili evet dedi rafet vergili tayyip ömür boyu cumhurbaşkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hüseyin     2017-04-15 Sn. Vergiliye sormak istiyorum, Yeni anayasa 116 madde , Cumhurbaşkanının ikinci döneminde Meclis tarafından seçimlerin yenilenmesine karar verilmesi halinde Cumhurbaşkanı bir defa daha aday olabilir. Deniliyor.. Yani birinci dönem 5 yıl, ikinci dönemin sonuna doğru .diyelim 4 yıl 10 ay sonra meclis secimlerin yenilenmesini talep etti, bu durumda bir defa daha aday olabiliyor. seçildiği takdirde toplam 14 yıl, 10 ay görev yapmış olmuyor mu? Öğrenmek istiyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı