Advert
sandalye fabrikası karabük

Şahin, Devletin Bekası İçin Anayasa Değişikliği Şart

Şahin, Devletin Bekası İçin Anayasa Değişikliği Şart

Şahin, Devletin Bekası İçin Anayasa Değişikliği Şart
Bu içerik 947 kez okundu.

ŞAHİN: GÜÇLÜ, ANİ KARAR ALABİLECEK YÖNETİME İHTİYAÇ VAR

Ak Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin de Anayasa değişikliğini milletin önüne getirmelerindeki amaçlardan birisinin de Türkiye´nin bölünmez bütünlüğüyle ilgili, beka sorunuyla ilgili çıkabilecek risklere ve tehlikelere karşı tedbir almak olduğunu söyledi. Şahin, şöyle konuştu:

“´Bakın sınırlarımızda kaç yıldır iç savaşlar var. Şu anda Suriye´de ABD ve Rusya bilek güreşi yapıyor. Sanki yüzyıl önceki Sevr´i yeniden gündeme getirerek, haritaları yeniden çizmek istiyorlar. İran´dan, Irak´tan, Suriye´den Akdeniz´e açılacak bir koridor, hemen bizim sınırımızda. Amaçları bizim sınırımızdan da parçalar kopartmak istiyorlar. PKK´nın kolu PYD´ye orada güvenli bir bölge oluşturmak istiyorlar. Silahları açıkça vermeleri bunun en önemli göstergelerinden biridir. Böyle bir risk karşısında Türkiye´de zayıf idareler, zayıf hükümetler olmamalıdır. Bu Suriye krizinin hemen bitmeyeceği, daha da büyüyeceği anlaşılıyor, yıllara yayılabileceği anlaşılıyor. O nedenle Türkiye´de iş başında istikrarlı, güçlü, ani karar alabilecek, çabuk refleks gösterebilecek bir yönetime ihtiyaç var. İşte biz bu nedenle ve MHP´nin değerli genel başkanı Bahçeli bu nedenlerle ‘Türkiye´nin bekasıyla ilgili böyle bir düzenlemeye ihtiyaç vardır’ diye bu anayasa değişikliğine destek veriyor. Aslında CHP´nin de destek vermesi beklenirdi. İddia ile söylüyorum. CHP Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacağına inansaydı buna destek verirdi.”

mehmet ali şahin karabük tso
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
demokles     2017-04-13 madem öyle neden 2019'un kasım ayına kadar bekliyorsunuz? devletin bekasının pişme süresi mi var? yoksa risk mi alamadınız "olur da hayır çıkarsa bir de koltuktan olmayalım" diye? biraz dürüst olun, başka bir şey istemiyoruz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı