Advert
sandalye fabrikası karabük

Karabük Mv. Mehmet Ali Şahin Açıklaması İle MHP'yi Üzdü

Karabük Mv. Mehmet Ali Şahin Açıklaması İle MHP'yi Üzdü

Karabük Mv. Mehmet Ali Şahin Açıklaması İle  MHP'yi Üzdü
Bu içerik 6714 kez okundu.

KARABÜK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALİ ŞAHİN'İN REFERANDUM SONUÇ DEĞERLENDİRMESİ MHP DE KIRGINLIK YARATTI.

TBMM eski Başkanı, Ak Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, “Şu anda ‘evet’ oylarının tamamına yakınının 1 Kasım seçimlerinde Ak Parti’ye oy vermiş olan seçmenlerimiz olduğunu düşünüyorum. Kendilerinden, tabanlarından oy beklediğimiz siyasi partilerden yeterli ‘evet’ oyunun gelmediğini görüyorum” dedi.

Şahin, ulusal bir tv kanalın canlı yayınında Anayasa referandumunun resmi olmayan sonuçlarını değerlendirdi. Şahin, ‘evet’ oylarının tamamına yakınının 1 Kasım seçimlerinde Ak Parti’ye oy veren seçmenler olduğunu düşündüğünü söyleyerek şöyle konuştu:

Tamamının değil ama çok önemli bir bölümünün böyle olduğunu düşünüyorum. Seçim bölgem Karabük’teyim şu anda. Karabük’te 1 Kasım’da yüzde 60.5 oy almıştık. Şu anda da yüzde 60.8’iz . Yani Karabük’te 1 Kasım’da almış olduğumuz oy, halk oylamasında da ‘evet’ olarak sandığa yansımıştır. Kendilerinden, tabanlarından oy beklediğimiz siyasi partilerden yeterli ‘evet’ oyunun gelmediğini görüyorum. Ancak şunu da söylemem lazım. Haksızlık yapmış olurum. Özellikle MHP Karabük’te Belediye Başkanı, İl Başkanı ve teşkilat başkanları birlikte çalıştık. Halk oylamasında onlar ellerinden gelen gayreti gösterdiler. Ancak tabanlarından gerekli desteğin bu halk oylamasında gelmediğini görüyorum. O da vatandaşlarımızın tercihidir. Suçlayacak falan değilim. Kimseyi suçlayamayız. Şu anda görünen bu anayasa değişikliğinin halkımız tarafından yüzde 51 civarında kabul edildiği. Ülkemiz için hayırlı sonuçlar vermesini diliyorum.” 

Demokrasilerde 1 oy fazla çıktığında o oyun ifade ettiği sonucun kabul edilmiş anlamına geldiğine işaret eden Şahin, “Bizim beklentimiz ‘evet’ oylarının bunun üstünde olması şeklindeydi. Ben doğrusu biraz daha yukarıda bekliyordum. Halkımız, milletimiz böyle bir irade ortaya koydular, ona da saygı duyuyorum” dedi.

MHP'Yİ ÜZDÜ

Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin'in sıcağı sıcağına referandum sonuçlarını değerlendirirken söylediği sözler MHP Karabük  İl Teşkilatında ve tabanında kırgınlığa neden oldu. Şahin'in bu açıklamasının duyulmasının ardından bazı yetkili ve partililer, Bizler çalışmalarımızdan ve Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin bizlere gösterdiği yol dahilinde oylarımızdan eminiz. Henüz daha 1 Kasım seçimlerine göre hangi sandıktan ne sonuç çıktığı değerlendirilmeden sıcağı sıcağına sığ ve yalın bir sonuç ile değerlendirme yapılmasını doğru bulmuyoruz. Referandum boyunca birlikte çalıştık, gayret gösterdik. Cumhurbaşkanından, Başbakan'a, Genel Başkanımızın açıklamasına, Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal'dan Karabük İl Başkanına, referandum değerlendirmelerine baktığımızda birlik beraber içerisinde yapılan çalışmanın yine birlik beraberlik içerisinde alınan sonuçlarına yönelik açıklamalar yapılmıştır. Mehmet Ali Şahin gibi tecrübeli bir siyasetçinin böyle bir birlikte çalışılan referandum çalışması ruhunu olumsuz etkileyecek açıklama yapmasını anlamayadık şeklinde değerlendirdiler.

Öte yandan Referandumun EVET sonuçlarının  kutlandığı Karabük kent meydanında, MHP Karabük İl Başkanı Adem Kar'ın konuşma yapmaması, Belediye Başkanı Rafet Vergili'nin Karabük Milletvekilleri ve Ak Parti İl Teşkilatı yöneticilerine sadece hayırlı olsun diyerek tebrik edip ayrılmasının da kırgınlığın ifadesi olduğu şeklinde yorumlandı. 

mehmet ali şahin mhp yi üzdü mehmet ali şahin karabük mhp yi üzdü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
EVET VEREN BİRİ     2017-04-18 TEŞEKKÜR EDECEĞİNE AYIP ETMİŞ MHP OLMAZSAYDI ŞİMDİ HAYIR ÖNDE İDİ DAHA ÖNCE AKP YE OY VEREN BİRÇOK KİŞİ HAYIR VERDİ KİM Mİ BUNLAR KURUMLARDA DA SENDİKA AYRIMCILIĞINI GÖRENLER KURUMLARDAKİ KADROLAŞMAYI GÖRENLER HAK ETDİĞİ HALDE BİR YERE GELEMEYENLER ÖTEKİLEŞTİRİLENLER TARIM KREDİSİNİ TEŞKİLATTA ADAMI OLMAYIP TA ALAMAYANLAR VE DAHA ÖNCE AKP YE OY VEREN FETOÇU HAİNLER VE ÇEVRESİ ÖNCE YAPTIKLARI HATALARA BAKSINLAR SONRA MHP Yİ SUÇLASINLAR VATANINI DÜŞÜNEN SAĞDUYULU İNSANLAR VAR ÇOK ŞÜKÜR
huseyin     2017-04-18 Bence 1 kasimda millet Hükümet kurulsun,istikrar sağlansın diye Akp ye oy verdi .O oylar tamamen Akp tabanına ait değildi ve referandumda bu kitle hayir kullandi.Bakılması gereken 1 Kasım secimleri degil Haziran seçımleri olmali Bu durumda Mhp seçmeninin yarısının referandumda destek verdiğı söylenebilir.Akp içindeki fireleride düşünürsek Mhp desteği olmasaydı çok farklı sonuç çıkabilirdi.
Ayten Köse     2017-04-17 Değerli büyüğümüz Mehmet Ali Şahin bey bu açıklamayı yaparken sanırım AK partinin içindeki kriptoları evet gösterip hayır atanları unutmuş olmalı.Yoksa Rafet bey ve Adem beyin çabalarını Allah biliyor ve biz biliyoruz...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı