Advert
sandalye fabrikası karabük

Uysal'dan AKPM'ye Sert Tepki

Uysal'dan AKPM'ye Sert Tepki

Uysal'dan AKPM'ye Sert Tepki
Bu içerik 1056 kez okundu.

Strasbourg'da Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nde (AKPM) “Türkiye’de demokratik kurumların işleyişi” konulu düzenlenen oturumda 2004'te çıktığı siyasi denetim sürecine yeniden alınmasına karar verildi.

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Genel Kurulu için Strasbourg'da bulunan AK Parti Karabük Milletvekili Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkan Vekili AKPM Türk Delegasyon Üyesi Prof. Dr. Burhanettin UYSAL yaptığı açıklama da;

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nde (AKPM) “Türkiye’de demokratik kurumların işleyişi” konulu düzenlenen 25 Nisan 2017 tarihli oturumunda; Türkiye'nin 2004'te çıktığı siyasi denetim sürecine yeniden alınmasına ilişkin verdiği kararın ‘kabul edilemez ve haksızlık içeren bir karar’ olduğunu belirterek, ‘şiddetle kınıyoruz.’ dedi.

1949 yılında kurucu üye olarak dahil olduğu AKPM'de Türkiye, bir grubun ayak oyunları ile denetime alınması meşruiyetsiz ve mesnetsiz kasıtlı bir siyasi operasyondur.  Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’ne yakışmamıştır.

‘insan hakları, demokrasi ve hukukun üstünlüğü destekleme’ amacı ile kurulan AKPM’nin alınan bu karar ile tarihi bir hata yaptığı ortadadır. Demokrasiye sahip çıkmaları gerekirken Türkiye’ye karşı dışlayıcı ve ötekileştirişi politikalar üretmek büyük yanlışlıktır.

Türkiye bugün 3.2 milyon mülteciye ev sahipliği yaparak insan hakları konusunda üstüne düşeni fazlasıyla yapmaktadır.

AKPM’nin Türkiye’nin dünyanın ortak belası olan terör ile mücadele ederken yanında olması gerekirken bu karar, ne yazık ki terörün varlığını destekleyici mahiyettedir.

Türkiye PKK, FETÖ ve  DEAŞ başta olmak üzere sayısız kanlı terör örgütleriyle aynı anda mücadele etmektedir. Türkiye istikbali ve istiklalinin korunması noktasında hukukun çerçevesinde hareket ederek,  meşru hakkını kullanıyor ve bu tehlike tehditlere karşı tedbirlerini almaktadır.

Türkiye bu yanlı karara rağmen uluslararası yükümlülüklerine bağlı kalarak Avrupa’nın bir parçası olmaya devam edecektir. 

burhanettin uysal akpm
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı