Advert
sandalye fabrikası karabük

Safranbolu Belediye Meclisinde İstifa

Safranbolu Belediye Meclisinde İstifa

Safranbolu Belediye Meclisinde İstifa
Bu içerik 10882 kez okundu.

Safranbolu Belediye Meclisinde bir süredir devam eden tartışmalar ve huzursuzluklar sonunda istifa getirdi.

Safranbolu'nun köklü, ticari ve cemiyet hayatındaki saygın ailelerden Aygün ailesinin ticari şirketlerinin ortağı ve yöneticisi olan, Safranbolu Belediyesi'nin CHP li belediye meclis üyesi Fatih Aygün bugün Safranbolu Belediyesine istifa dilekçesini verdi.

Haberi sitemizde yayınlamak üzere olduğumuz esnada görüştüğümüz Aygün, uzun süredir mecliste meydana gelen tartışmalardan son derece rahatsız olduğunu, çok yoğun iş hayatına rağmen Safranbolu halkına hizmet verebilmek için Belediye Meclis Üyeliğini kabul ettiğini ancak gelinen süreçte yaşananlar karşısında hizmet edeyemeceğini anladığından istifa etmeye karar verdiğini söyledi.

Öte yandan görüştüğümüz CHP ilçe başkanı İbrahim Ayhan ise böyle bir istifa'nın olmadığını, kendilerine ulaşan bir bilginin bulunmadığını söyledi.

Edindiğimiz bilgilere göre Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy'un istifa dilekçesinden haberinin olduğu, istifa etmemesi noktasında ısrarcı olmadığı öğrenildi.

Fatih Aygün'ün istifasının kabul edilerek resmileşmesi halinde CHP den Hilmi Gündüz'ün belediye meclis üyesi olması bekleniyor.

Diğer yandan istifayı öğrenen bazı vatandaşların ise, Fatih bey ve ailesi saygın, güvenilir bir ailedir. Kendiside dürüst çalışkan bir insandır. Eğer Fatih Bey istifa noktasına gelmiş ise o zaman vay haline Safranbolu Belediyesinin durumu. Karabük ve çevredeki diğer belediyelere bakın oralarda da farklı partilerden belediye meclis üyeleri var. Hiç bu kadar kavga gürültü çıkıyormu? Başkan Necdet Aksoy bir türlü belediye meclis üyeleri ile iyi geçinemedi. Sadece muhalefet partili meclis üyeleri değil, kendi partisinin meclis üyeleri ile bile kavga eder oldu. Neden bu meclis üyeleri bu kadar tepki gösteriyorlar iyi düşünmek lazım" şeklinde düşüncelerini beyan ettikleri belirtiliyor.

 

safranbolu belediye meclis üyesi istifa fatih aygün istifa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?