Advert
sandalye fabrikası karabük

Safranbolu MYO da Mezuniyet Sevinci

Safranbolu MYO da Mezuniyet Sevinci

Safranbolu MYO da Mezuniyet Sevinci
Bu içerik 1238 kez okundu.

Safranbolu MYO da mezuniyet sevinci. 25. Yılında  Bin Mezun Verdi

Karabük Üniversitesi (KBÜ) 2016 - 2017 Akademik Yılı Safranbolu Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni yoğun bir katılımla gerçekleşti. 

Kampüsündeki Bayrak Alanı’nda yapılan Mezuniyet Töreni’nde 14 programdan 1000’den fazla öğrenci mezun oldu. İç Mekan Tasarımı Programı öğrencisi Eren Kaban birinci, Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Programı’ndan Suhulet Nazlıcan Kabataş ikinci, Geleneksel El Sanatları Programı’ndan Handan Çetir de üçüncülükle mezun oldu.

Mezuniyet Töreni’ne Rektör, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Gökkaya, Safranbolu MYO Müdürü Doç. Dr. Doç. Dr. İsmail Rakıp Karaş, Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Selahattin Altan ve Öğr. Gör. Ömer Dulkadir ile program sorumluları, akademik ve idari personel, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören protokol konuşmaları ile devam etti.

MYO Müdürü Doç. Dr. Karaş: Mezunlarımızın sektördeki istihdamı oldukça yüksek

Safranbolu Meslek Yüksekokulu MYO Müdürü Doç. Dr. İsmail Rakıp Karaş da yaptığı konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Safranbolu Meslek Yüksekokulu bölgenin gözbebeği, ilk göz ağrısı. 25 seneden fazla geçmişi var ve pek çok başarıya imza atmış bir yüksekokuldur. Pek çok bölümde başarıya ulaşmış mezunlarımızın sektördeki istihdamı oldukça yüksek. Biz bununla gurur duyuyoruz. Yepyeni bir mezuniyet törenini gerçekleştirmekten ve sizlerle bir arada bulunmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Safranbolu MYO’yu birincilikle tamamlayan İç Mekan Tasarımı Programı mezunu Eren Karan ise “Gayet iyi biliyorum ki hepimiz farklı zorluklardan geçerek bugüne geldik. Arkadaşlar, enerjimizi yüksek ruhumuzu diri tutalım. Bunca yıllık eğitim ve çalışma sonucunda şartlar ne olursa olsun insanlık için var gücümüzle çalışacağız.” diye konuştu. Safranbolu MYO Birincisi İç Mekan Tasarımı Programı Eren Karan’a mezuniyet belgesi Rektör Prof. Dr. Refik Polat tarafından takdim edildi.

Tüm öğrencilerin mezuniyet belgelerinin almasının ardından kep atma törenine geçildi ve muhteşem bir tören ile birlikte öğrenciler keplerini atarak mezuniyetin tadını çıkardı.

 

SAFRANBOLU myo 2017 mezuniyet töreni
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı