Advert
sandalye fabrikası karabük

Yenice MYO İlk Mezunlarını Verdi

Yenice MYO İlk Mezunlarını Verdi

Yenice MYO İlk Mezunlarını Verdi
Bu içerik 1317 kez okundu.

Yenice MYO’da ilk mezuniyet

Karabük Üniversitesi (KBÜ) 2016 – 2017 Akademik Yılı Mezuniyet Törenleri Yenice Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleşen törenle devam etti. 2015 – 2016 yılında eğitim – öğretim faaliyetlerine başlayan Yenice Meslek Yüksekokulu’nda ilk kez mezuniyet töreni heyecanı yaşandı. 

Yenice Meslek Yüksekokulu yerleşkesinde gerçekleşen Mezuniyet Töreni’nde İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü’nden 42 öğrenci mezun oldu.

Törene Yenice Kaymakamı Muhammet Fatih Demirel, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Yenice MYO Müdürü Prof. Dr. İsmail Karacan, kamu kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, akademik ve idari personel, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Yenice Halk Eğitim Merkezi’nce hazırlanan halk oyunları gösterisi ilkokul öğrencileri tarafından sunuldu. Tören protokol konuşmaları ile devam etti.

MYO Müdürü Prof. Dr. İsmail Karacan

Yenice Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İsmail Karacan Mezuniyet Töreni’nde yaptığı açış konuşmasında MYO’daki gelişmelerle ilgili bilgiler vererek emeği geçenlere teşekkür etti. Gelecek dönemlerde yeni bölümler açılacağı bilgisini de paylaşan Karacan, bu doğrultuda öğrenci sayısının da artacağına değindi. Prof. Dr. İsmail Karacan bu yıl 42 öğrencinin mezun edildiğini söyleyerek mezunlara bundan sonraki yaşamlarında başarılar diledi, ailelerine de katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar

Mezuniyet töreninde konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar “Bugün hepimiz duygusallıkla yoğurulan bir coşkuyu paylaşıyoruz. Daha dünmüş gibi başladığınız bu yolculuk bugün burada bir özlemin, 2 - 3 yıllık özverinin sonucu olarak neticelenmektedir. Bu güzelliğin odağı olan siz değerli öğrencilerimizi tebrik ediyorum, kutluyorum.” dedi.  

Yenice Kaymakamı Muhammet Fatih Demirel

Törende konuşan Yenice Kaymakamı Muhammet Fatih Demirel de mezunlara seslenerek hayatlarının bundan sonraki dönemlerinde üzerlerinde daha ağır ve önemli bir sorumluluk olacağını belirterek “Mezun olduğunuz bölüm itibariyle iş sağlığı ve güvenliği alanında ülkemizde ciddi ihtiyaç var. Bugün kamuda, özel sektörde çalışanlar canlarını size emanet edecekler. Bu kutlu yürüyüşünüzde sizlere başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından bölümü birincilikte bitiren Tuğçe Çobanoğlu mezuniyet ağacına ay yıldız astı. Çobanoğlu’na başarı belgesini Yenice Kaymakamı Muhammet Fatih Demirel takdim etti. Mezun öğrencilerin hep birlikte yemin metnini okumasının ardından mezuniyet belgelerini alan öğrenciler keplerini havaya fırlattı. 

yenice myo mezuniyet 2017
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?
2017 Yılında Karabük’te Neler Oldu?