Advert
sandalye fabrikası karabük

Meğer Asansörlerin Çoğu Güvensizmiş

Meğer Asansörlerin Çoğu Güvensizmiş

Meğer Asansörlerin Çoğu Güvensizmiş
Bu içerik 2271 kez okundu.

Sürekli Arızalanan Asansörler Vatandaşları Bıktırmıştı.

Karabük’te, periyodik kontrolleri yapılan yaklaşık 2 bin asansörden yüzde 70’inin kırmızı etiket alarak güvensiz olduğu tespit edildi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Selahattin Emirsüleymanoğlu, il genelinde yapılan asansörlerin periyodik kontrolleri sonucunda eksikliği tespit edilen asansörlerin yüzde 70’inin güvensiz bulunduğunu ve kırmızı etiket aldığını söyledi. Ersüleymanoğlu,’’ Kırmızı etiketli asansörlerin 30 günlük takip süresinin ardından eksikliklerinin giderilmesi gerekmektedir. Sarı etiketlilerin 60 gün, mavi etiketlilerin ise 12 ay süreye kadar eksikliklerini gidermesi gerekmektedir. Asansörlerin yıllık periyodik muayenelerinin ve aylık bakımlarının yaptırılması vatandaşların can ve mal güvenliği açısından büyük önem arz etmektedir. Yıllık periyodik muayenelerin ilgili idarelerle protokol imzalayan (belediye sınırları içinde belediye diğerleri için İl Özel İdaresi) A tipi muayene kuruluşlarına yaptırılması gerekmektedir’’ dedi.

Bozuk asansörler ile ilgili daha önce yaptığımız "Karabük Üniversitesindeki bozuk asansörler" haberimizi okumak için tıklayınız

 

asansörler güvensiz asansör arızaları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ELİEYİOĞLU, Hakan (Sağlık Memuru)     2017-05-13 Ben de Safranbolu' da bir sitede kat maliki olarak ikamet ediyorum. 1' inci katta oturuyorum, doğal olarak asansör kullan-mıyorum. Ancak komşularımın can güvenliğini düşünerek hareket etmek zorundayım. Bizim asansöre de kırmızı etiket yapıştırılmış. Kat Malikleri Kanunu kapsamına alınmış ortak alanlardan biri asansör mevzusu. Bir asansör kısa süre içinde bozuluyorsa bunun müsebbibi hangi tüzel kişiliklerdir? Kullanıcı hatası mı, üretim hatası mı? İdare basın yoluyla kamuoyunu bilgilendirmeli.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
Parti Adının Kısaltmasını Bilmiyor Ama Aday Adayı Olmuş!
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı
500 Kişi Okuma Yazma Sertifikası Aldı